Izgaranın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Izgaranın Yanında Ne Gider

0

Izgaranın Yanında Ne Gider ?

Hem öğlen arasında hem de akşam yemeklerinde en çok yapılan ve özellikle spor yapanlar tarafından tercih edilen yemek türlerinden biriside ızgara oluyor. Bir yandan da sağlıklı olduğundan dolayı da herkesin ızgara yemeğini sık sık yapması gerekiyor. Izgara yemeğini biliyorsunuz ki ızgara tava da yapıyorsunuz ve bu yemeğin yanına bir de küçük atıştırmalık olarak yemekler yaparsanız o zaman ortaya harika lezzetler çıkacağından emin olabilirsiniz. Bizde bu konu hakkında araştırmalar yaptık ve bulduğumuz en güzel menüleri sizlerle paylaştık.

Izgaranın Yanında Ne Gider

MEYHANE PİLAVI

Hem salça hem domates hem sarımsak hem de patlıcan gibi sebzelerle yapılan meyhane pilavını yapmış olduğunuz ızgaranın yanına tercih edebilirsiniz. Zaten meyhane pilavı kebap veya ızgara yemekleri yapılınca servis edilen yemek türüdür.

ÇOBAN SALATASI

Et yemekleri yapıldığı zaman en çok tercih edilen salata türleri arasında çoban salatası yer almaktadır. Aynı zaman da çoban salatasının yapımı da basit olduğundan dolayı ızgaranın yanına kolayca yapıp servis edebilirsiniz.

Izgaranın Yanında Ne yapsam

GAVURDAĞI SALATASI

Gavurdağı salatası da içerik olarak bakacağımız zaman aynı çoban salatasına benzemektedir. Aralarındaki tek fark gavurdağı salatasının içerisinde bol miktarda ceviz olmasıdır. Yani sizler cevizi seviyorsanız bence salata olarak gavurdağı salatasını tercih edebilirsiniz.

CİĞER TAVA

Günümüzde sık sık yapılan et yemekleri arasında ciğer tava yer almaktadır. Sizler de akşam yemeği için yaptığınız ızgaranın yanına harika ciğer tava yaparak menünüzü daha güçlü hale getirebilirsiniz.

ZEYTİNYAĞLI SARMA

Yapımı zor fakat tadı oldukça muhteşem olan zeytinyağlı sarma yemeğini ara sıcak olarak sofranızın bir köşesine alabilirsiniz. Hem yaptığınız ızgara yemeği ile de harika olacaktır.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir