Göz Neden Ağrır ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Göz Neden Ağrır ?

0

Göz ağrımasının belli başlı sebepleri vardır bunlar tamamen kişiden kişiye değişen faktörlerdir. Bazı durumlarda göz tansiyonu diyebiliriz bazı durumlarda göz ağrılarından dolayı ve bazı durumlarda da gözde oluşan alerjilerden dolayı meydana gelebilmektedir. İşte göz ağrıları aşağıda sıralamış olduğumuz nedenlerden dolayı oluşabilir ;

Göz Neden Ağrır
Göz Neden Ağrır
  • Göz yorgunluğundan kaynaklı bir durum olabilir. Bu ağrılar genel olarak uzun süre boyunca ekrana bakmaktan kaynaklıdır.
  • Göz kuruluğu da göz ağrımasına neden olabilen faktörlerden birisidir. Kuru ortamlarda bulunduysanız veya aşırı klimaya maruz kaldıysanız göz ağrısı çekebilirsiniz.
  • Gözde meydana gelen enfeksiyonlar.
  • Gözdeki çizik , kesik ve yabancı maddelerde göz ağrısına neden olabilir.
  • Göz kapağınızın eğer iç yüzeyinde iltihaplanma varsa buda göz ağrısına sebep olur.
  • Göz içi basıncınlar da gözdeki ağrılara neden olur.

Bu saymış olduklarımızın yanı sıra eğer gözünüzde gerçekten çok şiddetli bir ağrı varsa o zaman mutlaka doktora başvurmanız da fayda vardır.

Göz ağrısı farklı nedenlere bağlı olarak değişebilir. Bazen göz tansiyonuna bağlı olarak baskı şeklinde göz ağrıları olurken, bazen de gözde meydana gelen alerjiden dolayı oluşabilir. Göz ağrıları aşağıdaki nedenlere göre oluşabilir.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir