Kombininiz İçin En İyi Bluz Nasıl Seçilir ?
  1. Anasayfa
  2. Moda

Kombininiz İçin En İyi Bluz Nasıl Seçilir ?

0

Kombininiz İçin En İyi Bluz Nasıl Seçilir?

Her kadının gardırobunda mutlaka bulunan ve kimi zaman iş hayatında kimi zaman da resmi davetlerde kombinlerin yıldızı olan bluz modelleri stilinizin en net temsilcisi olabilir. Seçtiğiniz bluz modelinin tarzınızın genel havasını doğrudan etkilemesi mümkündür. Çünkü şık bluz modelleri doğru parçalar ile bir araya getirildiğinde her kombinin yıldızı olabilir. Elbette kombinleriniz için bluz seçimi yapmadan önce bluz çeşitlerini daha yakından tanımanız gerekiyor.

Kombininiz İçin En İyi Bluz Nasıl Seçilir

Bluz Çeşitleri Nelerdir?

  • Gömlek Bluzlar

Bu tasarımların ön kısmında boydan ya da yarım boy düğmeler bulunur. Özellikle iş hayatında kullanım için tercih edilirler ve casual kombinlerin de yıldızıdırlar. Kumaş pantolon ve kalem eteklerle kombinlenmesi gayet kolaydır.

  • Tunik Bluzlar

Tunik bluzların karakteristik özelliği etek boyunun uzun olmasıdır. Aynı zamanda diğerlerine nazaran biraz daha geniş kesime sahip olabilirler.

  • T-shirt Bluzlar

Spor giyim stiline mükemmel bir uyum sağlayan tişört bluz modelleri ise rahatlık ve şıklığı aynı anda yaşatır. Desenli olabildikleri gibi düz ve sade bir görünüm de sergileyebilirler.

dantel bluz kombin 1091x730
  • Crop Bluzlar

Bu tasarımlar ise bel hizasında olur. İş hayatı için pek uygun olmasa da günlük hayat ve sosyal yaşam için gayet şık kombinlere eşlik edebilir.

Artık bluz çeşitlerinin neler olduğunu gözden geçirdiğimize göre bluzları nasıl kombinleyebileceğimizi de ele alabiliriz.

  • İş Hayatında Bluz Kombini

İş hayatında desenli kumaşlardan hazırlanan bluzlar tercih edilebilir. Ancak baskılı ya da crop kesim bluzlar doğru tercih olmaz. Diğer bluz modellerini kullanabilir, zahmetsiz şıklık için kalem etek ya da kumaş pantolon modelleriyle kolayca kombinleyebilirsiniz.

  • Günlük Hayatta Bluz Kombini

Gündelik yaşantınızda ise olabildiğince rahat kesim bluzlara yönelebilir, jean ya da şort modelleri ile eşsiz bir şıklık elde edebilirsiniz. Bu tasarımların spor stilde etek modelleriyle de gayet güzel bir uyum yakaladığını belirtelim.

  • Özel Günlerde Bluz Kombini

Hafif süslemeli olarak tasarlanan bluzlar, özel günler ve şık davetler için ideal bir seçim olabilir. Stiletto ile şık bir bluzun yakaladığı uyuma siz de hayran kalabilirsiniz.

En şık bluz modellerini bulmak için rotanızı nereye çevirmeniz gerektiği konusuna gelelim. Bunun için mudo.com.tr adresini ziyaret etmeniz yeterli olacak. Her stile uygun bluzlar bu platformda yer alıyor!

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir