Sağlıklı Dişler İçin Diş Fırçası Seçiminin Önemi! Doğru Diş Fırçası Nasıl Seçilir ?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Sağlıklı Dişler İçin Diş Fırçası Seçiminin Önemi! Doğru Diş Fırçası Nasıl Seçilir ?

0

Hem beyaz hem de sağlıklı bir dişe sahip olabilmek için genel olarak diş fırçasının daha önemli olduğu söylenmektedir. Evet aslında bakarsanız diş sağlığı konusunda diş macununa göre diş fırçasının önemi daha büyüktür. Bu yüzden fırçalama yaptığınız esnada hem diş minesine hem de diş etlerine zarar vermeyecek diş fırçaları ve dişlerinize de uygun olabilecek diş macunları seçmeniz gerekiyor. Peki doğru diş fırçası ve macunu nasıl seçilir ? dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

Diş Fırçası Nasıl Seçilir

Diş Fırçası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Diş Fırçası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Diş fırçası seçimi yapacağınız zaman birçok kişini yapmış olduğu hatalardan birisi de şudur. Fırça ne kadar sert olursa o kadar iyi temizler. Aslında bakarsanız bu tamamen yanlış bir bilgidir. Çünkü yanlış bir fırça seçimi yaparsanız diş minelerinize büyük oranda zarar verirsiniz.

Eğer diş etleriniz de ve diş mineniz de problemler varsa sert fırça seçmek yerine yumuşak fırça tercih etmeniz gerekmektedir. Sağlıklı dişlere sahip olanların da orta sertlikte diş fırçası seçmeleri gerekiyor.

Diş fırçası konusun da önemli olan konulardan birisi de diş fırçasının boyutu oluyor. Her zaman ağız büyüklüğüne uygun , ağızda kaymayan ve ağız içerisin de rahat hareket edebilen diş fırçası seçerseniz sizin için daha iyi olur.

Hangi Diş Macunları Tercih Edilmelidir?

Hangi Diş Macunları Tercih Edilmelidir

Diş macunu seçimi yapacağınız zaman diş ve diş etlerinizde problem olmaması için mutlaka bir uzmana danışıp doğru diş macununuzu seçmeniz gerekmektedir. Diş macunu satın alacağınız zaman ise leke çıkarıcı olan diş macunlarını almak yerine beyazlatıcı etkisi olan diş macunlarını seçmeniz daha iyi olur. Çünkü leke çıkarıcı olan diş macunların da içerisin de kullanılan maddeler zararlı olduğundan dişlerinizi aşındırır ve daha sonra zarar verir. Bu yüzden leke çıkarıcı yerine beyazlatıcı etkisi olanları tercih edin.

OKURLARIMIZ BUNA DA BAKTI ;

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir