Yemek Yerken Televizyon İzlemek Günah mı ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Yemek Yerken Televizyon İzlemek Günah mı ?

0

Bazı durumlarda geleneksel olan inançlar bizim gündelik hayatımızı maalesef çok ciddi anlam da etkilediğini söyleyebiliriz. Özellikle yemek yerken televizyon izlemek günah mı ? sorusu çok araştırılan sorulardan birisidir.

Yemek Yerken Televizyon İzlemek Günah mı
Yemek Yerken Televizyon İzlemek Günah mı

Yemek biliyorsunuz ki İslam inancında ve geleneksel olan inanışlarımızda oldukça önemli bir yere sahiptir. Ekmeğe duyulan saygı hürmet onu yerden almak , yükseğe koymak veya çöpe atmamak gibi. Bunların yanı sıra yemek yediğimiz zaman konuşmamak veya ayakta yemek yememekte örnekler içerisin de yer alır.

Tabi yemek yerken de televizyon izlememiz de bazı uyarılar içerisin de yer alıyor. Peki gerçekten bu eylem günah mıdır ? Yemek yediğimiz zaman televizyonun açık olması ve orada bir şeyler yememiz günah mı ? Yemek yerken televizyon izlenmesi günah değildir. Fakat sağlık açısından yorumlamak gerekirse sindirim sistemi ile ilgili sorunların olacağına dair araştırmalar günümüzde vardır. Yani bu duruma bakarak televizyon seyrederek yemek yiyip veya yememek tamamen sizlere kalmış bir durumdur. Fakat günah olmadığını da tekrardan belirtmek isteriz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir