Hamilelikte Nasıl Giyinilmeli ? Anne Adaylarına Giyim Tavsiyeleri
  1. Anasayfa
  2. Moda

Hamilelikte Nasıl Giyinilmeli ? Anne Adaylarına Giyim Tavsiyeleri

0

Hamile olan kadınların vücutları gün geçtikçe değişmeye başlar ve bunu sizler de farkına varmaya başlarsınız. Yavaş yavaş göbek büyümeye başlar , kalçalar genişler ve ayak bileklerin de bile şişmeler meydana gelmeye başlar. Yani kısacası fizik olarak değişimler bu dönemde kendisini gösterir. Bu yüzden fiziksel değişimin yaşandığı dönem de kıyafet seçimi ve buna göre giyinmek çok önemlidir.

Hamilelikte Nasıl Giyinilmeli

Hamilelik süreci boyunca eskisine göre tüm konular da dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü ne de olsa tek değil iki canlısınız. Hamilelikte ise giyim konusun da bazı noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Bu dönem de hem konforu hem de şıklığı birleştirerek , kendi stilinizi ortaya çıkartabilirsiniz.

Şimdi en çok merak edilen sorular arasında yer alan hamilelikte nasıl giyinilmeli ? onun cevabını paylaşacağız. İlk olarak hanımlar şunu demek istiyoruz sizlere rahat bir kıyafet seçimi daha önemlidir. Zaten ilk 3 ay karnınız daha çok büyük olmayacağından dolayı ne giysem gibi soruların derdine düşmenize hiç gerek yok. İlk 3 aydan sonra düşünmeye başlayabilirsiniz. 3 aydan sonra göbeğimiz yavaş yavaş kendisini göstermeye başlayacaktır.

Bu 3 aydan sonra eski kıyafetleriniz size olmamaya başlayacak. Bu yüzden bizlere de alışveriş yolu gözüküyor anlamına geliyor. Şimdi alışverişe çıktık ama ne alacağız ? Kıyafet seçimi yapacağınız zaman ilk dikkat etmeniz gereken nokta rahat edebileceğiniz ve kullanışlı giysiler seçmektir. Şık olmayı herkes ister fakat unutmayın taşımış olduğumuz bir bebek olduğundan onun sağlığı daha çok önemlidir.

Hamilelik zamanın da genel olarak kadınların vücut ısıları yarım ile 1 derece olacak şekilde artar. Bu yüzden alışveriş yapacağınız zaman da vücut ısınızı hesaba katarsanız daha iyi olur. Kıyafet seçerken de Polyester ile Naylon olan kıyafetleri seçmek yerine Pamuklu giysileri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Eğer günlük yaşantınız da sürekli olarak pantolon giymesini seven birisi iseniz o zaman hamile pantolonları bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Standart olan pantolonları seçmek yerine hamile pantolonları seçebilirsiniz. Çünkü bu pantolonlar hiçbir şekilde bel bölgesini sıkmaz ve daha rahat etmenizi sağlar. Hamile pantolonlarını ise hamile ürünleri satan mağazalar da rahatlıkla bulup satın alabilirsiniz.

Hamile pantolonlarını sevmiyorsanız o zaman geniş bahçıvan pantolonlarını seçebilirsiniz. Bu dönemde biliyorsunuz ki kemer kullanılmamalıdır. Buna da dikkat etmelisiniz.

Hamilelik döneminde ilk değişimin görüldüğü yerler karın ile göğüs bölgeleri olur. 3 aydan sonra bu yerler bariz bir şekilde büyümeye başlar ve ilerleyen zamanlar da ise daha da büyük olur. Bu yüzden alışveriş yapacağınız zaman 8 ila 9 aylarında da kullanabileceğiniz kıyafetleri seçmeniz gerek. Almış olduğunuz kıyafetler de esnek , dökümlü ve aynı zaman da terletmeyen kumaş türleri olması önemlidir.

Gebelik dönemin de ise iç çamaşırı da kıyafet kadar önemli oluyor. Göğüsler de bu dönemde büyüdüğünden dolayı eskiden kullanmış olduğunuz sütyenleri kullanamazsınız. Bunun yerine büyük beden sütyen almanız gerekecek. Sütyen alacağınız zaman da doğum sonrası size lazım olacak olan emzirme sütyeninden de alabilirsiniz. İç çamaşırlarında da seçim yaparken pamuklu kilot ve sütyen alırsanız sizin açınızdan daha iyi olur. Çünkü pamuklu olan çamaşırlar hem teri emer pişik oluşmasını önler hem de cildinizin hava almasını sağlar.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir