Çorbanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Çorbanın Yanında Ne Gider

0

Çorbanın Yanında Ne Gider ?

Ana yemek yapıldığı zaman buna başlangıç olarak en çok tercih edilen sulu yemeklerden birisi de çorba oluyor. Çünkü ana yemeğe başlamadan önce hep çorba tercih edilir ve bu yüzden yemek sofralarının olmazsa olmazdır çorba. Yapacağınız çorba hem açlığınızı yatıştırır hem de diğer yemeklerin yanına mükemmel lezzet olur. Peki , yapmış olduğunuz çorbanın yanına ana yemek olarak neler yapılabilir ?

Çorbanın Yanında Ne Gider

KARNIYARIK

Yapmış olduğunuz çorbanızın yanına yapabileceğiniz ana yemeklerden birisi de karnıyarık yemeği yer alıyor. Özellikle karnıyarık yemeğini tek başına tüketmemek için bununda yanına pirinç pilavı yaparsanız akşama harika bir menü hazırlamış olursunuz.

FIRINDA PATATES

Fırında yapılan patatese bir de et veya tavuk eklerseniz o zaman çok güzel besin değeri yüksek olan bir yemek hazırlamış olursunuz. Bu şekilde doyurucu bir özelliği de bulunduğundan dolayı çorbaların yanına çok iyi gider.

MANTI

Mantı yapımı yöreden yöreye değişmektedir. Yani kimi yerler de kıyma ile yapılırken kimi yerler de ise yeşil mercimekle yapılmaktadır. Fakat kıymalı olarak tercih edilen mantı hem doyurucudur hem de besin değeri çok yüksektir. Bu yüzden yapmış olduğunuz çorbanın yanına da tamamlayıcı olarak kıymalı mantı yapabilirsiniz.

KAVURMA

Kavurma yemeği damak tadına göre farklılık gösteren yemeklerden birisidir. Yani kimisi dana eti kimisi kuzu eti kimisi de keçi etinden yapmaktadır. Sizler neyden seviyorsanız ondan yaparak ve çarliston biber ile kavurarak ortaya harika lezzet çıkartabilirsiniz.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir