Tarhananın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tarhananın Yanında Ne Gider

0

Günümüzde özellikle hasta olanlara yapılan çorbalardan birisi olan tarhananın yanına ne gider en çok arattırılan sorulardan birisi oluyor. Soğuk kış aylarında bizim içimizi ısıtan bu tarhana çorbası başlangıç yemeği olarak bilinir. Bu yüzden yanına her çeşit yemek yapılabilir. Sizler mesela lezzeti daha da çok attırmak için fırında ekmek kurutarak tarhana ile beraber yiyebilirsiniz. Aynı zaman da evinizde bayat ekmekler varsa bu şekilde değerlendirmiş olursunuz.

Turşu

Tarhananın yanına gidebilecek yiyeceklerden birisi de turşu olabilir. Eğer yemek yapmak istemiyorsanız sadece tarhana varsa o zaman çeşitli sebzelerin birleşmesi ile yapılan bir turşunu menünüze ekleyebilirsiniz. İsteyenler fasulye , biber ve patlıcan gibi turşuları da tercih edebilir.

Lahmacun 

Hem lezzet hem de farklılık arayan bayanlarımız varsa o zaman tarhana çorbasından sonra lahmacunu deneyebilirsiniz. İlk önce midenizi tarhana çorbası ile yumuşatacağız daha sonra lahmacunu yiyeceğiz.

Et Yemekleri

Tarhana başlangıç yemeği olduğundan yanına ana yemek olarak et yemeklerinden birisini seçebilirsiniz. Yani bunlar orman kebabı , rosto veya etli patates yemeği olabilir.

Sebze Yemekleri

Tarhana çorbası çok besleyici bir yemek olduğundan yanına bir de sebze yemeklerinden ; pırasa yemeği , ıspanak yemeği veya karnabahar yemeğini tercih ederek besin değerinizi daha da çok arttırmış olursunuz.

Fırında Makarna

Bu çorbanın yanına en çok tercih edilenler arasında fırında makarna yer alıyor. Klasik makarnalardan sıkın bayanlar varsa bence fırında makarna iyi bir seçim olacaktır.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir