Patlıcan Güvecin Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patlıcan Güvecin Yanına Ne Gider

0

Patlıcan Güvecin Yanına Ne Gider ?

Güveçte yapılan her yemek genel olarak çok lezzetli olur ve bu yüzden sofralara renk katar. Eğer sizler usulünde pişirme yaparsanız o zaman güveçte yaptığınız hemen çok lezzetli olacağından emin olabilirsiniz. Normal tencereye göre güveçte yapılan yemekte iki fark vardır. Hem lezzet hem de pişirme olarak farklar bulunmaktadır. Günümüzde ise patlıcan güveç çok sık yapılmaya başlandı ve ev kadınları patlıcan güvecin yanına ne gider ? diye aratmalara da başladı diyebiliriz. Çünkü bu ana yemektir ve yanına mutlaka bir tane daha ana yemek , salata veya başlangıç olarak çorba yapılması uygundur. O zaman patlıcan güvecin yanına bakalım başka ne gibi lezzetler yapabiliriz ?

Patlıcan Güvecin Yanına Ne Gider

ARPA ŞEHRİYELİ PİLAV

Patlıcan güveç yemeğinin yanına yapabileceğiniz lezzetler arasında arpa şehriyeli olarak yapabileceğiniz pirinç pilavı yer alıyor. Arpa şehriyenizi yapacağınız zaman da zeytinyağı ya da tereyağı eklemeyi unutmayın.

DOMATESLİ BULGUR PİLAVI

Domatesli olarak yapabileceğiniz bulgur pilavı yapmış olduğunuz patlıcan güvecin yanına çok yakışacaktır. Özellikle bunların yanına da kese yoğurdu tercih ederseniz o zaman harika bir menü hazırlamış olursunuz.

Patlıcan Güvecin Yanına Ne yapsam

KAŞIK SALATA

Patlıcan güveç bir ana yemektir ve yanına mutlaka salata türlerinden bir şeyler yapılması gerekiyor. Bu yüzden mevsim sebzelerinden oluşan kaşık salatayı tercih edebilirsiniz. Salatanızı yaptığınız zaman da biraz sirke ekleyerek farklı tat katabilirsiniz.

TARHANA ÇORBASI

Patlıcan güveç yemeğinin yanına yapabileceğiniz başlangıç yemeklerinden birisi de çorbadır. Çorba olarak ise tercihiniz tarhana çorbası olabilir. Özellikle tarhana yapacağınız zaman biraz süt ekleyebilirsiniz.

KAŞARLI PİDE

Farklı tatlar arayan ev kadınlarımız varsa o zaman kaşarlı olarak yapabileceğiniz pide patlıcan güvecin yanına çok iyi gidecektir.

KAYMAKLI KALBURABASTI

Patlıcan güvecin yanına ne yapsam diye merak eden kadınlarımız varsa o zaman kaymaklı bir kalburabastı tatlısını yapabilirsiniz. Bu tatlının üzerine de ceviz ezmesi serpmeyi de unutmayın.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir