Mercimek Çorbasının Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mercimek Çorbasının Yanında Ne Gider

0

Mercimek Çorbasının Yanında Ne Gider ?

Günümüzde çorba denilince genel olarak ilk akla gelen mercimek çorbası oluyor. Her mevsim yaz kış demeden tüketilen mercimek çorbasının yanında ne gider ? son zamanlar da çok sorulan sorulardan birisi haline geldi. Mercimek çorbası sabah kahvaltılarında da tercih edilmektedir ve birçok yemeğin de yanına yakışan eşsiz lezzetlerden birisidir. Aynı zaman da vücut için de çok yararlı olduğundan dolayı herkes tarafından da tercih edilmesi gerekiyor. Peki , mercimek çorbasının yanına neler yapabiliriz ?

Mercimek Çorbasının Yanında Ne yapsam

BULGUR PİLAVI VEYA MAKARNA

Mercimek çorbası yapıldığı zaman yanına yapabileceğiniz alternatif lezzetlerden birisi de bulgur pilavı ya da makarna olabilir. Bulgur pilavı yapacağınız zaman şehriyeli , makarna yaparsanız da sebzeli olursa daha iyi olur.

BALIK

Mercimek çorbası ile gidebilecek en lezzetli yemeklerin başında balık geliyor. Balık yapacağınız zaman ise ister ızgarada ister mangalda isterseniz de fırında yaparak ortaya harika lezzetler çıkartabilirsiniz.

Mercimek Çorbasının Yanında Ne Gider

KURU KÖFTE VE PATATES

Hem patates hem de kuru köfte özellikle çocuklar tarafından çok sevilmektedir. Sizler de yapmış olduğunuz mercimek çorbasının yanına kuru köfte ile patates kızartması yapabilirsiniz. Yapımı da çok basit olduğundan bence yapılmalı.

ISPANAK YA DA BEZELYE YEMEĞİ

Mercimek çorbasının yanına yapılabilecek lezzetli sebze yemeklerin başında da ıspanak ile bezelye yemeği gelmektedir. Özellikle bezelye yemeği yapacağınız zaman kuşbaşı et de kullanırsanız akşam yemeğinizi daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

TAVUK YEMEĞİ

Günümüzde tavuk yemeği sık sık yapılan ana yemeklerin başında gelir ve özellikle mercimek çorbası yapıldığı zaman yanına genel olarak tavuk yemeği yapılmaktadır. Sizler de bol baharatlı olarak tavuk yemeğini yaparak çorbanızın yanına servis edebilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir