Menemenin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Menemenin Yanında Ne Gider

0

Menemenin Yanında Ne Gider ?

Çoğu insanlar tarafından sevilen ve yapımı da bir hayli olan olan menemen özellikle öğrenciler tarafından çok fazla tercih edilen alternatif yemeklerden birisidir. Yapımı kolay ve uğraş istemeyen bir yemek olduğundan birçok yemeğin de yanına yakışmaktadır. Mesela atıştırmak için menemen yapacaksanız o zaman yanına da güzel ana yemek yaparak menünüzü zengin hale getirebilirsiniz. Menemen genel olarak ister yumurtalı isterseniz de kıymalı olarak da tercih edebilirsiniz. Fakat en ideali yumurtalı tabi. Şimdi isterseniz menemenin yanına neler gider ? ona bakalım.

Menemenin Yanında Ne Gider

AYRAN YA DA KOLA

Menemenin yanına içebileceğiniz en güzel içeceklerden birisi de Ayran veya Koladır. Menemeni eğer acılı yaparsanız en iyi gidebilecek içecek ayrandır. Fakat tatlı yaparsanız da kolayı tercih edebilirsiniz.

ÇORBA TÜRLERİ

Menemen bir ana yemek olduğundan dolayı yanına başlangıç olarak çorba türlerinden birisini yapabilirsiniz. Çorba olarak ise mercimek çorbası , ezogelin çorbası ya da domates çorbasını yapabilirsiniz.

Menemenin Yanında Ne yapsam

SADE MAKARNA YA DA SOSLU MAKARNA

Menemenin yanına gidebilecek en lezzetli yemeklerden birisi de makarnadır. Fakat makarnayı yapacağınız zaman ister soslu isterseniz de sade yapabilirsiniz burada karar sizlere kalmış.

KÖFTE

Özellikle ızgarada veya tavada kızartılarak yapılan köfte çocuklar tarafından çok sevilmektedir. Sizler de yapmış olduğunuz menemenin yanına ister kızartmasını isterseniz de sulu olarak köftesini yapabilirsiniz.

SALATA

Menemen tek başına da bir yemek sayılır ve bu yüzden ekstra olarak yemek yapmayacaksanız o zaman salata türlerinden birisini yapıp servis edebilirsiniz. Biliyorsunuz ki sağlık açısından da salata çok iyidir ve bu yüzden az yağlı tercih ederek ister çoban salatası isterseniz de mevsim salatasını yemeğinizin yana yapabilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir