Karnıyarık Yanına Hangi Salata Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Karnıyarık Yanına Hangi Salata Yapılır

0

Karnıyarık Yanına Hangi Salata Yapılır ?

Et yemeklerinde en çok yapılan ve özellikle sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alan lezzetler arasında karnıyarık yemeği geliyor. Özellikle karnıyarık yemeği ile pirinç pilavı yapıldığı zaman ortaya gerçekten harika bir lezzet çıkıyor. Peki , karnıyarık yanına hangi salata yapılır ? Bu soruyu birçok yemek yapan kadınlarımız tarafından çok merak edilmektedir. Herkes salata yapacağı zaman kendi zevkine ve damak tadına göre hazırlar. Sizlerle paylaşacağımız salata çeşitlerinin hepsi de karnıyarık yemeğinin yanına en çok yapılanlardır. İçlerinden beğendiğiniz salata türünü seçerek yemeğinizin yanına yapabilirsiniz.

Karnıyarık Yanına Hangi Salata Yapılır

YEŞİL SALATA

Karnıyarık yemeğinin yanına gidebilecek lezzetler arasında yeşil salata yer alıyor. Bu salata marul , tere , maydanoz ve aynı zaman da dereotundan yapılmaktadır. Küçük parçalara ayırmış olduğunuz bu malzemeleri bir araya getirip , nar ekşisi , zeytinyağı ve limon sıkarak tercih edebilirsiniz.

HAVUÇ SALATASI

Havuçlarınızı ilk olarak rendeleyin ve daha sonra aynı şekilde rendelemiş olduğunuz kara lahana ile karıştırarak yapmış olduğunuz karnıyarık yemeğinin yanına servis edebilirsiniz. Hatta isteyenler üzerine mısır taneleri ve nar taneleri de ekleyerek süslemeler yapabilir.

TURP SALATASI

Turp salatası günümüzde özellikle et yemeklerinin yanına tercih edilen salata türlerinden birisidir. Karnıyarık da bir et yemeği olduğundan dolayı istiyorsanız turp salatasını tercih edebilirsiniz.

ROKA SALATASI

Karnıyarık yemeğinin yanına yapabileceğiniz diğer salata türlerinden birisi de roka salatası olmaktadır. Roka salatasını yapacağınız zaman beyaz peynir de ilave ederseniz daha güzel salata ortaya koymuş olursunuz.

ÇOBAN SALATA

Birçok yemeğin yanına yakışan salata çeşitlerinden birisi olan çoban salatası da karnıyarık yemeğinin yanına çok yakışacaktır.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir