Domates Çorbasının Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Domates Çorbasının Yanında Ne Gider

0

Domates Çorbasının Yanında Ne Gider ?

Domates çorbası yapımı kolay ve lezzeti çok bol olan çorba türlerinden birisidir. Özellikle kaşar ile kıtır ekmeklerle süslendiği zaman ortaya harika lezzetler çıkaran domates çorbasının yanında ne gider ? bugün hep beraber buna bakacağız. Başlangıç olarak çorba yapılacağı zaman genel olarak ilk tercih domates çorbası oluyor. Ama yanına da yapacağımız yemek bir o kadar önemli oluyor tabi. Şimdi bizler bu konuda araştırma yaptık ve domates çorbasının yanına yapabileceğiniz enfes yemekleri aşağıya yazdık.

Domates Çorbasının Yanında Ne yapsam

KÖFTE PATATES

Yağsız olarak almış olduğunuz ve dinlendirip de ızgara da yapacağınız köfte ile patates kızartmasını domates çorbasının yanına tercih edebilirsiniz. Eğer öğle arası yemek yapacaksanız bu menüyü tercih edebilirsiniz.

KURU DOLMA

Yaz mevsiminde ev kadınları tarafından yapılan kuru dolmayı kış mevsimi olduğu zaman yapmış olduğunuz domates çorbasının yanına yapıp servis edebilirsiniz.

FIRINDA TAVUK

Fırında tavuk Türk mutfağında çok tercih edilen ana yemeklerden birisidir. Domates çorbası bir başlangıç yemeği olduğundan dolayı ana yemek olarak fırında tavuk ile pirinç pilavını yapabilirsiniz.

Domates Çorbasının Yanında Ne Gider

MANGAL

Akşama evinize misafirler gelecekse ve ziyafet yapayım diyorsanız o zaman yapmış olduğunuz domates çorbasının yanına mangal yapmaya ne dersiniz ?

FESLEĞENLİ MAKARNA

Domatese fesleğen çok yakışır ve bu yüzden domates çorbasının yanına da ek yemek olarak fesleğenli makarna yapabilirsiniz. Emin olun fesleğenli olarak yapılan makarna domates çorbası ile çok uyumlu olacaktır.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir