Sebzeli Tavuk Sarma Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Sebzeli Tavuk Sarma Yanına Ne Yapılır

0

Özel misafirleriniz gelecekse eve ve sizler sebzeli tavuk sarmasını yapacaksanız ama yanına ne yapacağınızı bilmiyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sebzeli tavuk sarmasının yanına neler yapılır ona bakacağız. Tavuk sebzelerle birleştiği zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor ve bir de yanına çok güzel yemekler yaparsanız o zaman menünüz daha kaliteli olacaktır.

Pilav

Tavuk yemekleri yapıldığı zaman yanlarına kesinlikle pirinç pilavı ya da bulgur pilavı yapılmaktadır. Sizler de sebzeli tavuk sarması yemeğinizin yanına ister pirinç pilavı isterseniz de bulgur pilavı yapın karar sizlerin.

Patates Püresi

Fırında yapmış olduğunuz sebzeli tavuk sarması yemeğinin yanına doyurucu özelliği olan patates püresini yapıp servis edebilirsiniz.

Fava

Fava biliyorsunuz kuru bakladan yapılmaktadır ve eğer fava yemeğini seviyorsanız o zaman tavuk sarmasının yanına tercih edebilirsiniz.

Kırmızı Pancar Turşusu

Sebzeli tavuk sarmasının yanına meze olarak kırmızı pancar turşunu yapabilirsiniz. İlk önce hanımlar kırmızı pancarınızı soymaya başlayın ve haşlayın. Arkasından içine koymak için sarımsak , limon ve tuz ekleyip bekletin. Bu şekilde pancarlarınız içine ilave ettiğiniz limonu ve tuzu çekmeye başlayacaktır.

Havuç Kızartması

Rendelemiş olduğunuz ve daha sonrasında kızarttığınız yoğurtla karıştırıp masaya koyduğunuz havuç kızartmasını sebzeli tavuk sarması yemeğinin yanına ilave edebilirsiniz. Emin olun bu ikisi harika olacaktır.

Patates Kızartması

Patates kızartması en çok tavuk yemeklerinde çok tercih ediliyor ve bu yüzden yapmış olduğunuz yemeğin yanına parmak veya elma şeklinde dilimlediğiniz patatesleri kızartıp servis edebilirsiniz.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir