Enginar Dolması Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Enginar Dolması Yanına Ne Yapılır

0

Enginar dolması yanına ne yapılır merak eden ev hanımları varsa o zaman doğru yerdesiniz. Enginar dolması Türk mutfağında sık sık yapılan ve çok sevilen yemek türlerinden birisidir. Özellikle etli ve zeytinyağlı yapıldığı zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor. Enginar dolması doyurucu bir özelliği olduğundan dolayı yanına yapılan yemek o sofranızı daha çok süsleyecek hemde misafirleriniz varsa sizin sofranızı çok beğenecekler. İşte enginar dolmasının yanına yapılması gereken yemekler.

Enginar Dolması Yanına Ne Yapılır

TAVUK YEMEKLERİ

Tavuk yemekleri biliyorsunuz ki her yemeğin yanına yakışır ve bu yüzden enginar dolmanızın yanına da çok yakışacaktır. Akşama gelecek misafirleriniz varsa bence tavuk yemeklerinden birisini seçip yapabilirsiniz.

ET YEMEKLERİ

Türk mutfağında en çok sevilen ve zevkle yapılan yemek türleri de et yemekleridir. Bu yemekler hem lezzetli oluyor hem de çok çeşitli olduğundan dolayı her yemeğin yanına yakışıyor. Bu yüzden enginar dolmanızı etsiz yaparak yanına etli bir yemek seçebilirsiniz.

MANTI

Kayseri yöresine ait olan mantıyı da enginar dolmasının yanına yaparak menünüzü canlandırabilirsiniz. Yapılışı da zor olduğundan dolayı isteyenler kendileri yapmak yerine hazır ev mantılarını alarak yapabilir.

MERCİMEK ÇORBASI

Her ana yemeğin yanına kesinlikle başlangıç olarak çorba yapılması gerekiyor. Bu yüzden günümüzde en çok tercih edilen mercimek çorbasını yapabilirsiniz.

FIRINDA MAKARNA

Enginar dolmasının yanına çok güzel bir şekilde fırında makarna yapabilirsiniz. En lezzetli çeşitlerden birisi olan fırında makarna dolmanızın yanına çok yakışacaktır

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir