Elbasan Tavanın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Elbasan Tavanın Yanına Ne Gider

0

Elbasan tavanın yanına ne gider merak ediyorsanız o zaman arkadaşlar doğru yerdesiniz. Elbasan nasıl yapılır diye merak ediyorsanız o zaman bu konuda bilgiler verelim. Hem yağsız olan kuş başı eti , soğan , yumurta , un ve baharatların karışımı ile elbasan tava yemeği olmaktadır. Aynı zaman da bu lezzetlere sizler sarımsak ile biberiye eklemesi yaparak daha güzel lezzetler ortaya çıkartabilirsiniz. Şimdi hanımlar isterseniz elbasan tavanın yanına neler yapılabilir onlara bakalım.

Elbasan Tavanın Yanına Ne Gider

YAYLA ÇORBASI

Her ana yemekten önce kesinlikle başlangıç çorbası yapılması gerekiyor ve bu yüzden elbasan tavanın da yanına yayla çorbası gerçekten muhteşem olacaktır. Mis gibi kokan yayla çorbasını deneyebilirsiniz.

TERBİYELİ HAVUÇ ÇORBASI

Yayla çorbası yapmak istemeyen ev hanımları varsa o zaman farklı çorba olarak terbiyeli havuç çorbasını deneyebilirsiniz. Aynı zaman da vitamin bakımından da çok zengin olduğundan bence çocuklarınıza tükettirmelisiniz.

ŞAKŞUKA

Patlıcanla yapılan şakşuka da elbasan tavanın yanına çok güzel gidecektir. Hem masanıza renk katacak hem de menünüzü daha zengin hale getirecek.

FAVA

Elbasan tavanızın yanına yapabileceğiniz en muhteşem yemeklerden birisi de fava’dır. Hiç fava yapmayanlar varsa bence denemeliler.

ARNAVUT CİĞERİ

Herkesin çok sevmiş olduğu ve aynı zaman da elbasan tavanın yanına yakışacak arnavut ciğerini de tercih edebilirsiniz. Bence bu yemeğin yanına gidebilecek en güzel seçimdir.

KÖZLENMİŞ BİBER DOLMASI

Meze olarak bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman közlenmiş biber dolmasını seçebilirsiniz. İsteyenler zeytinyağlı isteyenle de meze olarak yapabilir.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir