Patlıcan Dolması Yanında Ne Yenir
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patlıcan Dolması Yanında Ne Yenir

0

Patlıcan Dolması Yanında Ne Yenir ?

Türk sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden birisi olan ve ana yemek olarak en çok yapılan patlıcan dolmasının yanında ne gider ? bugün hanımlar buna bakacağız. Patlıcan severlerin genel olarak yapmış olduğu yemek türlerinden birisidir ve bu yemeği yapmak için ise ilk olarak dolmanın içi hazırlanır ve sonra patlıcanlar kesilip iç kısmı oyulmaya başlanır. En son olarak içi boş olduğundan dolayı içi doldurulur ve patlıcan dolmasının ana malzemesi pirinçtir. Hepsini hazırladıktan sonra ocağa koyarak pişmesini bekleyip pişince afiyetle tüketebilirsiniz. Ama bu güzel yemeğin yanına da alternatif olarak yemek yapmamız gerekiyor. Bakalım patlıcan dolmasının yanına başka ne gibi yemekler yapılabiliyor.

Patlıcan Dolması Yanında Ne Yenir

TARHANA ÇORBASI

Her yemeğin yanına yakışan ve özellikle besin değeri de fazla olan tarhana çorbasını yapmış olduğunuz patlıcan dolmasının yanına yapabilirsiniz. Tarhana çorbası özellikle Türk mutfağında en çok tercih edilen çorbalar arasında yer alır.

MERCİMEK ÇORBASI

Çorba , denince genel olarak akla gelen ilk mercimek çorbası oluyor ve Türk mutfağında ise yeri çok farklı olduğundan ev hanımları ana yemeklerini süslemek için çorba olarak ilk yaptıkları mercimek çorbası olmaktadır. Bu yüzden sizler de yapmış olduğunuz patlıcan dolması yemeğinin yanına mercimek çorbasını yapıp servis edebilirsiniz.

Patlıcan Dolması Yanında Ne gider

MAKARNA

Makarna yapımı kolay ve özellikle karbonhidrat bakımından ise zengin olduğundan dolayı patlıcan dolmasının yanına yapılabilecek aperatif lezzetlerden birisidir. Makarna seçimi tamamen sizlere aittir ve isteyenler soslu , salçalı veya sarımsaklı yoğurtlu yaparak makarnayı daha da güzel hale getirebilir.

ET YEMEKLERİ

Dünya genelinde et yemeklerinin yeri çok farklıdır ve bizim Türk mutfağında ise et yemekleri çok tercih edilmektedir. Sizler de akşama patlıcan dolması yaptığınız zaman yanına et yemeklerinden birisini yaparak menünüzü çok sağlam hale getirebilirsiniz.

HOŞAF

Patlıcanın yanına farklı tarzlarda bir şeyler yapmak istiyorum diyorsanız o zaman hoşaf çok iyi seçim olacaktır. Türk mutfağında ise popüler olan Hoşaf patlıcan dolmasının yanına çok iyi gidecektir.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir