Kapuskanın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kapuskanın Yanına Ne Gider

0

Biz kadınlar her akşam hangi yemeği yapsak diye sabahtan düşünürüz ve bulduğumuz zaman o yemeğin yanına ne yapsak diye araştırmalar yaparız değil mi ? Bugün sizlerle kapuska yemeğinin yanına neler yapılabilir bunu inceleyeceğiz. Aslında mutfağımızda bu yemek çok popüler değil fakat birkaç yemek ile birleştiği zaman ortaya harika menüler çıkmış oluyor.

Kapuska biliyorsunuz ki hem lahana hem de et kullanarak yapılan bir yemektir. Hatta bu yemek rus mutfağından çıkıp Türk mutfağına kadar gelmiştir. Ama tabi Rus mutfağındaki ile Türk mutfağında yapılan kapuska farklı oluyor. Mesela Türk mutfağında yapıldığı zaman kavrulmuş olan ete çiğ lahanalar ekleniyor ve yahni olarak yapılıyor.

Bunun yanı sıra isteyenler et yerine kıyma da ekleyebiliyor. Hem lezzetli hem de sağlıklı olan bu yemeğin yanına neler gider buyurun bakalım.

Kapuskanın Yanına Ne Gider

Kapuska yemeğinin yanına gidebilecek en ideal yemeklerden biriside Pirinç Pilavıdır. Kapuskanın içerisinde biliyorsunuz hem lahana hem de et veya kıyma olduğundan yanına pilav yaparsanız ortaya harika karışım çıkmış olur.

Yemeğimizin yanına yapabileceğiniz bir diğer alternatif ise makarna olacaktır. Hem hazırlanışı çok kolay hem de doyurucu bir yemek olduğundan kapuskanızın yanına tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir ; Nohut Yanında Ne Gider ?

Kapuska yemeğinin yanına katı şeyler yapmak istemiyorum diyorsanız o zaman hanımlar güzel aperatif olan yayla çorbasını menünüze ekleyebilirsiniz. Biliyorsunuz ki Türk Mutfağında çorba olarak en çok tercih edilenlerden birisi de Yayla çorbası oluyor.

  • Pirinç Pilavı
  • Makarna
  • Yayla Çorbası
  • İmam Bayıldı
  • Ezogelin Çorbası

Patlıcan yemeklerinde günümüzde en çok tercih edilenler arasında İmam Bayıldı yemeği yer alıyor. İmam bayıldı yemeği kapuska yemeği ile birleştiği zaman ortaya hem lezzetli hem de besleyici bir menü çıkmış oluyor. Benim en favori yemeğim budur arkadaşlar.

En son olarak ise kapuskanın yanına yapılabilecek en ideal yemeklerden birisi de Ezogelin Çorbasıdır. Yayla çorbası yapmak istemeyenler bu çorbayı menülerine ekleyebilir.

Evet hanımlar bu saymış olduğumuz yemeklerin hepsi kapuska yemeğinin yanına yapılabilecek en ideal yemeklerdir. İçlerinden birini veya birkaçını seçerek harika menüler hazırlayabilirsiniz. Hepinize Afiyet Olsun Diyorum…

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir