Kabak Dolması Yanında Ne Yenir
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kabak Dolması Yanında Ne Yenir

0

Kabak Dolması Yanında Ne Yenir ?

Ana yemek kategorisi içerisinde yer alan ve en önemli yemek türü olan dolma çeşidi kabak dolmasının yanına neler yapılabilir ? bugün bunu inceleyeceğiz. Biliyorsunuz ki her yörenin kendine özgü dolma çeşitleri vardır ve hazırlanması bile ona göre yapılır. Kabak dolmasının hazırlanması ve sunulması ise biraz uzmanlık gerektirmektedir. Bu yüzden kabak dolmasını yapacağınız zaman çok iyi şekilde hazırlamalı ve ona göre sunu yapmanız gerekiyor. Şimdi kabak dolması yapacağımız zaman yanına alternatif olarak ne gibi yemekler yapabiliriz ?

Kabak Dolması Yanında Ne gider

TARHANA ÇORBASI

Tarhana çorbası özellikle ege bölgesinde en çok sevilen ve her yemeğin yanına tercih edilen çorba çeşitlerinden birisidir. Sizler de yapmış olduğunuz kabak dolması yemeğinin yanına harika tarhana çorbası yapabilirsiniz.

BULGUR PİLAVI

Bulgur pilavı her yemeği yanına yakışan ve ana yemek olarak sunulan yemek çeşitlerinden birisidir. Kabak dolması biliyorsunuz biraz sulu olur ve bu yüzden bulgur pilavı da katı olduğundan dolayı bu ikili menüyü yapabilirsiniz.

Kabak Dolması Yanında Ne Yenir

GÖBEK SALATA

Son zamanlar da en çok yapılan ve sevilen yemeklerden birisi de kabak dolması oldu. Kabak dolması tek başına olmayacağı için yapımı da çok kolay olan göbek salatasını yanına yaparak ve limon ile baharatlar ilave ederek çok güzel menü oluşturabilirsiniz.

İÇLİ KÖFTE

Ara sıcak olarak ve özellikle beş çayı zamanlarında yapılan içli köfte kabak dolmasının yanına yakışacak yemek türlerinden birisidir. Hatta isteyenler ara soğuk olarak da içli köfteyi tercih edebilir.

SEBZELİ MAKARNA

Kabak dolması bir ana yemektir ve yanına soslu olarak yapacağınız sebzeli makarna ile harika ikili menü elde edebilirsiniz. Makarnanın içerisine eklenen sebzeler sayesinde makarnanız daha lezzetli olacaktır.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir