Köftenin Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Köftenin Yanına Ne Gider

0

Köftenin Yanına Ne Gider ?

Türk mutfağında en çok sevilen ve özellikle küçük çocuklar tarafından beğenilen et yemekleri kategorisin de yer alan köftenin yanına ne gider ? bugün ona bakacağız. Et yemeği dendiği zaman akla genel olarak ilk gelen yemek köfte oluyor. Şimdi köftenin birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Köftenin yemeği , kızartması veya ızgarası olmaktadır. Fakat akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa o zaman onları ağırlarken kesinlikle köftenin yanına güzel yemekler yapmanız gerekiyor. Bunların yanı sıra köfte protein bakımından da en zengin yemek türlerinden birisidir. O zaman köftenin yanına neler yapabiliriz onlara bakalım.

Köftenin Yanına Ne Gider

PİLAV – MAKARNA

Köfte dediğimiz zaman genel olarak aklımıza gelen ilk yemek pirinç pilavı oluyor değil mi ? Özellikle köfte çocuklar tarafından çok seviliyor ve bir de yanına spagetti makarna yapınca enfes tat ortaya çıkıyor. İşte bu yüzden isteyenler pirinç pilavı isteyenler de makarna yapabilir.

PATATES KIZARTMASI – PATATES PÜRESİ

Sulu köfte yemeği yapacaksanız o zaman yanına ekstra olarak makarna ve pilav kesinlikle yapmanız gerekiyor. Bunları da daha zengin hale getirmek için patates kızartması ya da patates püresi yaparak sofranızı renklendirebilirsiniz.

Köftenin Yanına Ne yapsam

KAŞARLI MANTAR YA DA MANTAR SOTE

Köftenin yanına yapılabilecek güzel lezzetlerden birisi de kaşarlı olarak yapabileceğiniz mantar veya mantar sote olmaktadır. Fakat benim sizlere tavsiyem mantar sote köftenin yanına daha çok yakışır.

SEBZE GRATEN

Köfte biliyorsunuz ki bir et yemeği olduğundan dolayı yanına sebze yemeğinden bir şeyler yapılması gerekiyor. Bu yüzden sebze yemeğini klasik olarak hazırlamanın yanı sıra sebze graten şeklinde hazırlayıp sunum da yapabilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir