Etli Nohut Yemeğinin Yanında Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Etli Nohut Yemeğinin Yanında Ne Yapılır

0

Etli nohut yemeğinin yanında ne yapılır , Günümüzde ana yemek olarak yapılan en güzel yemekler arasında etli nohut yemeği yer almaktadır. Etli nohut aynı zaman da hem sulu hem de az sulu olarak da yapılmaktadır. Hatta isteyenler etli sevmiyorlarsa nohut yemeğini sade olarak da yapabilir. Yapmış olduğunuz yemeğinizin yanına bir de güzel yemekler yaparsanız o zaman ortaya harika lezzet çıkacağından emin olabilirsiniz. İşte etli nohutun yanına yapılabilecek alternatif yemekler ;

Etli Nohut Yemeğinin Yanında Ne Yapılır

PİLAV

Etli nohutunuzun yanına yapabileceğiniz en güzel ve en uyumlu yemek pilavdır. İsteyenler pirinç pilavı isteyenler de bulgur pilavı yapabilir. Ama sizlere tavsiyemiz hanımlar pirinç pilavı çok iyi bir seçim olacaktır. Hatta sade yapmak yerine şehriyeli yaparak daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

MAKARNA

Günümüzde en çok yapılan ve pratik yemeklerden birisi olan makarna da etli nohutun yanına çok yakışacaktır. Makarnanızı ister soslu ister salçalı isterseniz de sade olarak yapabilirsiniz.

ÇORBA

Etli nohut bir ana yemek olduğundan dolayı yanına mutlaka başlangıç olarak çorba yapılması gerekiyor. Çorba olarak ise etli nohutun yanına mercimek çorbası veya ezogelin çorbası yaparak çok güzel akşam yemeği hazırlamış olursunuz.

SALATA

Her yemeğin olmazsa olmazı olan ve taze sebzelerden yapılan salata da yapmış olduğunuz yemeğin yanına çok yakışacaktır. Salata olarak çoban salatası veya mevsim salatası yapabilirsiniz.

MEZELER

Etli nohutunuzun yanına kendi el emeğinizle harika mezeler yaparak menünüzü daha zengin hale getirebilirsiniz. Etli nohut , pirinç pilavı ve yoğurtla hazırlamış olduğunuz mezesi yaparak güzel menü oluşturabilirsiniz.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir