Çiğ Köfte Yanında Ne İçilir
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Çiğ Köfte Yanında Ne İçilir

0

Çiğ Köfte Yanında Ne İçilir ?

Çiğ köfte Türkiye’nin doğu kesimin de en meşhur yiyeceklerdne birisidir. Özellikle bu yerler de her gün yenebilen çiğ köfte ülkemizin de diğer bölgelerinde her geçen gün popüler olmaya başlıyor. Yapımı da çok fazla zor olmadığından dolayı herkes tarafından tercih ediliyor. Evde kendiniz yapmasanız bile dışarıdan ister dürüm isterseniz de porsiyon olarak alıp yiyebilirsiniz. Çiğ köfte en çok nar ekşisi sosu ile servis edilince çok güzel oluyor ve yanına tercih edeceğiniz içecekle beraber ortaya harika tat çıkıyor. İşte çiğ köftenin yanına tercih edebileceğiniz meşrubatlar ;

Çiğ Köfte Yanında Ne İçilir

AYRAN

Çiğ köfte yaptığınız zaman veya dışarıdan aldığınız da yanına içecek olan ilk tercihiniz Ayran olsun. Fakat tercih edeceğiniz Ayran marketlerde satın Ayranlar değil yayık ayranı olursa daha lezzetli olur. Evde kendiniz doğal olan süzme yoğurtla Yayık ayranı da yapabilirsiniz.

ŞALGAM SUYU

Acı sevenler varsa o zaman çiğ köftenin yanına tercih edeceğiniz içecek şalgam suyudur. Çiğ köfte de acı olduğundan dolayı şalgam suyu da acı olursa o zaman iştahınız daha çok açılır. Tabi illa acı olarak tüketmeniz gerekmiyor isteyenler acısız olarak da tüketebilir.

Çiğ Köfte Yanında Ne içsem

SOĞUK ÇAY

Genç kesimlerin çoğu aperatif olduğundan dolayı en çok tercih ettikleri yiyecek çiğ köfte oluyor. Çiğ köfte de acı olduğundan dolayı yanına soğuk çay içerseniz onu bastıracağından dolayı soğuk çay iyi seçim olabilir.

GAZOZ

Gazoz birçok kesim tarafından en çok tüketilen meşrubatlardan birisidir. İçeriği gazlı olduğundan dolayı çiğ köfteye de farklı bir tat katacağından deneyebilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir