1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kabak Çorbasının Yanına Ne Gider


0

Kabak Çorbasının Yanına Ne Gider ?

Akşam yemeği için başlangıç olarak çorba seçimi yapacaksanız o zaman en iyi seçim olarak kabak çorbasını seçebilirsiniz. Tabi farklı lezzetler arıyorsanız o zaman kabak çorbasını deneyebilirsiniz. Kabak hepiniz biliyorsunuz ki vitamin değeri olarak da en yüksek besinlerden birisidir. Özellikle küçük çocuklarınız varsa onların yemesi çok önemlidir. Mesela çocuğunuz kabak yemeğinden hiç hoşlanmıyorsa o zaman ona kabak çorbasını yapabilirsiniz. O zaman kabak çorbasının yanına acaba başka ne gibi yemeler yapabiliriz ?

Kabak Çorbasının Yanına Ne yapsam

TEREYAĞLI BULGUR PİLAVI

Kabak çorbası bir başlangıç yemeklerinden birisidir ve bu yüzden yanına ana yemek olarak tereyağlı bulgur pilavını tercih edebilirsiniz. Hatta isteyenler bulgur pilavını yapacağınız zaman yeşil mercimekli yaparsanız daha farklı lezzetler ortaya çıkartabilirsiniz.

TAZE FASULYE

Taze fasulye günümüzde çok tercih edilen ana yemeklerden birisidir. Özellikle zeytinyağlı olarak yapıldığı zaman daha lezzetli olduğundan dolayı hem kabak çorbası hem taze fasulye hem de bulgur pilavı yaparsanız akşama şahane menü hazırlamış olursunuz.

Kabak Çorbasının Yanına Ne Gider

MÜCVER

Yapımı son derece kolay olan ve kalmış olan kabaklarınızı değerlendirmek için mücver yapabilirsiniz. Mücver hem bol olan patates hem de kabaktan yapılmaktadır.

PIRASA

Aslında bakarsanız pırasa yemeğini birçok kişi sevmez fakat içerisinde o kadar çok vitaminler var ki özellikle çocukların yemesi son derece önemli bir konudur. Sizler de kabak çorbasının yanına ana yemek olarak pırasa yemeğini yapabilirsiniz.

BEZELYE YEMEĞİ

Kabak çorbasının yanına farklı tatlarda yemekler arıyorsanız o zaman seçimizi taze bezelye yemeğinde bulabilirsiniz. Taze bezelye yemeğini sade yapmak yerine havuç ve patatesler ekleyerek daha güzel hale getirebilirsiniz.

DOMATESLİ BULGUR PİLAVI

Kabak yemeği yapıldığı zaman yanına mutlaka domatesli bulgur pilavı yapılır. bu yüzden kabak yemeği olmasa bile kabak çorbasının yanına da ana yemek olarak domatesli bulgur pilavını tercih edebilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir