Etli Biber Dolması Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Etli Biber Dolması Yanında Ne Gider

0

Yapacağınız etli biber dolması ana yemek olarak sofralarınızı adeta süsleyecek fakat etli biber dolması yanında ne gider sorusunu merak edenler varsa bu konuda sizlere yardımcı olalım. Biber dolması biliyorsunuz ki iç harcında pirinç ve baharatlar bulunuyor fakat bunların içerisine az miktarda et konduğu zaman lezzet iki katına çıkmış oluyor. Bir de etli biber dolmasının yanına aşağıda bulunan yemeklerden birini yaparak menünüzü daha kuvvetli hale de getirebilirsiniz.

Etli Biber Dolması Yanında Ne Gider

ÇORBA

 Ana yemek yapıldığı zaman başlangıç olarak kesinlikle güzel bir çorba yapılması gerekiyor. Bu yüzden çorba olarak etli biber dolmasının yanına yayla çorbası veya mercimek çorbası tercih edebilirsiniz. Hatta isteyenler ezogelin çorbasını de yapabilir.

AYRAN YA DA CACIK

Etli biber dolmanızın yanına yapabileceğiniz alternatiflerden birileri de ayran veya cacıktır. Her ikisi de yoğurttan yapıldığından dolayı hangisi canınız daha çok çekiyorsa onu yapabilir. Eğer aceleniz varsa o zaman Ayran yapabilirsiniz.

ZEYTİNYAĞLI TAZE FASULYLE

Zeytinyağlı taze fasulye günümüzde en çok yapılan ve en çok sevilen yemeklerden birisidir. Sizler etli biber dolmasının yanına taze fasulye yaparak menünüzü daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

KOMPOSTO

Komposto birçok yemeğin yanına tercih edilmektedir ve hem soğuk hem de tatlı olduğundan dolayı etli biber dolmasının yanına da tercih edilebilir.

SALATA

Her yemeğin yanına mutlaka ortaya yapılan bir salata bulunur. Sizler de etli biber dolmasının yanına bol limonlu ve nar ekşili olarak harika çoban salatası veya mevsim salatası yapabilirsiniz.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir