Instagram Şekilli Yazı Yazma Nasıl Yapılır ?
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Instagram Şekilli Yazı Yazma Nasıl Yapılır ?

0

Instagram Adınız Nasıl Görünmeli?

Hesap adınız diğer her şey kadar önemlidir. Ne büyük şans ki iki tür isim var ve biz her ikisiyle de bulunabiliyoruz. Genellikle her zaman görüntülenen ad olan kullanıcı adı dikkate alınıyor.

Instagram Şekilli Yazı Yazma Nasıl Yapılır
Instagram Şekilli Yazı Yazma Nasıl Yapılır

Orada sadece sınırlı seçeneklerimiz var. Bir Instagram kullanıcı adı yalnızca küçük harflerden, noktalardan ve alt çizgilerden oluşur. Şuna benzeyen isimler: “638mert_6tekin.36” hiçbir şey ifade etmez, kafada hoş bir his yaratmaz ve insanların hatırlaması zordur… Özel bir hesap için ya sahne adınızı (güzel bir şekilde) ya da tam adınızı almalısınız, ancak adınız ve soyadınız arasında bir nokta veya alt çizgi olmalıdır. Mert_tekin veya mert.tekin

Bir şirketle, Instagram’da bu daha kolay. Instagram’da şirket adını seçmeniz ve gerekirse bir nokta ile ayırmanız yeterlidir.

İsimle oynayabilir ve daha fazla özgürlüğe sahip olabilirsiniz. Büyük ve küçük harf kullanabilir ve emojileri de kullanabilirsiniz. Bu ismi ikinci bir bulgu için kullanabilirsiniz. Kullanıcı adınızın “Mert.Tekin” olduğunu ve hesabınızın Istanbul’daki fotoğrafçılıkla ilgili olduğunu varsayalım. Ardından Instagram adınız olarak “Istanbul Fotoğrafçılığı?” nı seçebilirsiniz. Artık hesabınız Istanbul ve fotoğrafçılık anahtar kelimeleri için de bulunacak.

Bu, Instagram hesabını “SEO” ile optimize edilmiş hale getirir.

Daha Fazla Dikkat Çek – Şekilli Nick

İnstagram şekilli nick kullanarak hesabınızı çok daha ilgi çekici bir hale getirmeniz mümkün. Standart yazı tipleriyle yazılmış nicklerdense yamuk yumukta olsa sıradışı görünümlü nickler Instagram üzerinde daha fazla dikkat çekiyor. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? Oldukça basit. İnstagram biyografi şekilli yazma gibi birçok işlem için internet üzerinde kullanabileceğiniz servis mevcut.

Google üzerinde şekilli nick şeklinde arama yaparak bu internet sitelerinin çoğuna ücretsiz ve kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

https://sekillinickleryazma.club/

Bu internet sitelerinden çoğunun çalışma mantığı aynıdır. Tek yapmanız gereken sayfanın en üzerinde bulunan kutucuğa istediğiniz yazıyı yazmak ve istediğiniz yazı tipini seçmek. Bu kadar! Kopyalayıp dilerseniz instagram kullanıcı adı dilerseniz ise instagram biyografisi olarak kullanabilirsiniz.

En Uygun Instagram Profil Açıklaması

Profil açıklaması, profil yapısının üçüncü birimidir. Net bir düzene sahip olmak önemlidir. Bunu profilinizin ne hakkında olduğuna dair kısa bir giriş olarak düşünün. Ziyaretçiler (potansiyel yeni takipçiler) saniyeler içinde her şeyi bir bakışta okuyabilmelidir.

Her şeyi üst üste yazmayın, konularınızı güzelce parçalara ayırın. Özel bir kişi olarak, örneğin kaç yaşında olduğunuzu, nereden geldiğinizi, Instagram’daki nişinizin ne olduğunu ve kendiniz hakkında küçük bir bilgi yazabilirsiniz. Bir şirket olarak, aynı şey geçerlidir! Daha sonra hangi şehirde bulunduğunuzu belirtmeli (birden fazla konumunuz varsa, konumları listelemelisiniz), anahtar kelimelerle şirketin ne yaptığını ve örneğin çalışma saatlerini yazmalısınız.

Profil Resmi Nasıl Olmalıdır?

Çoğu zaman, insanların Instagram’da gördüğü ilk şey profil resmidir. Sık sık 1. hiçbir şey söylemeyen ve 2. hiçbir tanınma değeri olmayan resimler görüyoruz. Net renkler ve tercihen yüksek kontrastlı, parlak bir görüntü önemlidir.

Bu resmin her zaman oldukça küçük gösterildiğini ve ayrıca ana sayfada, hikayelerin en üstünde, diğer tüm profil resimlerinin arasında öne çıkması ve hatırlanması gerektiğini her zaman aklınızda tutmalısınız. İhtiyacınız olan ilgiyi görmenin tek yolu bu!

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir