Kabak Salatasının Yanına Ne Gider ? Yanına Ne Yapılır ?
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kabak Salatasının Yanına Ne Gider ? Yanına Ne Yapılır ?

0

Kabak Salatasının Yanına Ne Gider ?

Kabak sebzesi yaz mevsiminde yetişen çok sağlıklı ve vitamin değeri yüksek sebze çeşitlerinden birisidir. Özellikle besin değeri yüksek olmasından dolayı anneler genel olarak küçük çocukları için evde sık sık tüketirler. Kabaktan hem yemek hem de çorba yapılabilmektedir. Bunların yanı sıra kabak yemeği veya çorbasını yapabileceğiniz gibi kabaktan harika salata da yapabilirsiniz. Kabak eğer sevmiyorsanız veya çocuklarınız yemiyorsa o zaman kabak salatasını yapabilirsiniz. Peki kabak salatasının yanına ana yemek olarak başka neler yapabiliriz ?

Kabak Salatasının Yanına Ne yapsam

PEYNİRLİ MAKARNA

Kabak salatası yapacağınız zaman yanına mutlaka yemek yapmanız gerekiyor. İşte bu yüzden aceleniz varsa veya çok açsanız o zaman aperatif lezzetlerden birisi olan peynirli makarnayı yapabilirsiniz. Hem kabak hem de makarnayı bir arada kullanarak çocuklarınızın da sevmesini sağlayabilirsiniz.

LAZANYA

Lazanya biliyorsunuz ki İtalyan mutfağının en önemli yere sahip olan yemek çeşitlerinden birisidir. Hem kat kat olan domates hem de kıyma ile yapılan lazanya yemeğini kabak salatasını yanına tercih edebilirsiniz.

Kabak Salatasının Yanına Ne Gider

MERCİMEK KÖFTESİ

En güzel lezzetlerden birisi olan mercimek köftesini yapmış olduğunuz kabak salatasını yanına yaparak harikalar yaratabilirsiniz. Hatta isteyenler mercimek köftesini patatesli olarak da yapabilir.

MERCİMEKLİ PİLAV

Bulgur pilavını sade yapmak yerine yeşil mercimekli olarak yaparsanız emin olun ortaya harika lezzetler çıkarmış olursunuz. Mercimekli bulgur pilavı , yoğurt ve kabak salatası yaparak akşama harika menü oluşturmuş olursunuz.

TAVUK SOTE

Hem vitamin değeri yüksek hem de herkes tarafından tercih edilen tavuk sote yemeği ile kabak salatası çok güzel olacaktır. Özellikle kabak salatasının içerisine ceviz ilave ederseniz emin olun daha lezzetli olacaktır.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir