Kadınların Yeri

Zeytinyağlı Barbunyanın Yanında Ne Gider

Zeytinyağlı Barbunyanın Yanında Ne Gider

Zeytinyağlı olarak yapılan yemekler genel olarak hafif olduğundan kadınlarımızın çoğu yemek yapacakları zaman zeytinyağlı yapmaya özen gösterirler. Barbunya yemeği genel olarak Aperatif yemektir fakat ana yemek olarak da tercih edilmektedir. Birde barbunya yemeği zeytinyağlı yapıldığı zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor.

Bunların yanı sıra hanımlar barbunya yemeği hakkında sizlere küçük bir ipucu vermek istiyorum. Bu yemeği yaptığınız zaman soğuk olmasına dikkat edin. Çünkü pişirme işlemi yaptıktan sonra eğer dolapta bekletirseniz o zaman barbunya yemeğiniz eskisine göre daha lezzetli olur. Bunun haricinde barbunya’yı bir meze olarak da tercih edebilirsiniz. Yani ister ana yemek isterseniz de bir meze olarak kullanabilirsiniz. Peki zeytinyağlı barbunya yemeğinin yanına ne yapılır isterseniz o zaman bakalım buyurun ;

Yoğurt Çorbası 

Zeytinyağlı çorbanın yanına yapılabilecek en ideal yemeklerden birisi de yoğurt çorbasıdır. Çünkü başlangıç olarak biraz hafif yemek yememiz için soğuk yoğurt çorbasını tercih edebilirsiniz.

Pilav

Barbunya yemeğinin yanına yapılabilecek en muhteşem yemek pilavdır. Nasıl fasulye’nin yanına yapılıyorsa aynı zaman da barbunya yemeğinin yanına da yapılabilecek lezzetlerden birisidir. İsteyenler pilav üstüne barbunya koyarak da tercih edebilir.

Karnıyarık

Farklı bir seçenek olsun diyorsanız ve masada soğuk meze istiyorsanız tercihiniz hanımlar etli yemek olabilir. Buda karnıyarık yemeği oluyor. Bol malzemeli olarak karnıyarık yemeği yaparsanız ortaya harika lezzet çıkar.

Hardal Salatası

Birçok kişi hardal salatasını bilmez ve bu yüzden tercih etmez. Fakat çok lezzetli bir salata olduğundan bence ilkte olsa tercih etmeniz gerekiyor.

Cacık

Her yemeğin olmazsa olmazlarından birisi olan cacığı’da barbunya yemeğinizin yanına yapabilirsiniz. Mesela barbunya , pilav ve yanına cacık on numara menü olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ