Patatesli Köfte Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patatesli Köfte Yanına Ne Gider

0

Patatesli Köfte Yanına Ne Gider ?

Hem patates hem de köfte bir araya geldikleri zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor ve ana yemek olarak da ara sıcak olarak da tercih edilmektedir. Yapmış olduğunuz patatesli köfte yemeğini isteğe bağlı olarak sulu , fırında veya tavada pişirerek yapıp servis edebilirsiniz. Akşama patatesli köfte yapacaksanız ve yanına ne yapsam diye merak ediyorsanız o zaman yanına gidebilecek en güzel tatları sizlerle paylaşmış bulunuyoruz. Aslında bakarsanız günümüzde patatesli köfte sık sık yapılan lezzetlerden birisidir ve evinize gelecek misafirleriniz varsa onları en iyi şekilde ağırlamak için patatesli köfte yaptıysanız yanına da ilk yapacağınız yemek pirinç pilavı olabilir. Buna ek olarak daha farklı tatlar da ortaya koyabilirsiniz. tabi. İşte patatesli köfte yanına ne gider ? Yapılabilecek yemekler.

Patatesli Köfte Yanına Ne Gider

PİRİNÇ PİLAVI

İster tavuk isterseniz de et suyundan yapabileceğiniz pirinç pilavını yapmış olduğunuz patatesli köfte yemeğinin yanına yaparak sofranızı ve menünüzü daha kuvvetli hale getirebilirsiniz. Pirinç pilavınızı yapacağınız zaman isterseniz sebzeli yapabilirsiniz ve yaptığınız zaman da üzerine karabiber serperek farklı tatlar ortaya çıkartabilirsiniz.

RUS SALATASI

Rus salatası günümüzde sık sık yapılan ve uzmanların da en çok tavsiye ettiği meze türlerinden birisidir. Hem içerisinde yoğurt hem mayonez ve hem de yararlı sebzeler olduğundan dolayı akşam yemeği yaptığınız zaman yanına meze olarak yapıp servis edebilirsiniz.

Patatesli Köfte Yanına Ne yapsam

PATLICAN SALATASI

Patlıcanı çok seviyorsanız ve yemeğini yapmak istemiyorsanız o zaman yapmış olduğunuz patatesli köftenizin yanına salata türü olarak patlıcan salatasını yapabilirsiniz. İlk olarak közlemiş olduğunuz patlıcanlarınızı ezin ve üzerine sarımsaklı yoğurdu karıştırın. İşte bu şekilde salata yaparak yemeğinizin yanına afiyetle yiyebilirsiniz.

GARNİTÜRLÜ PİLAV

Patatesli köfte denince akla genel olarak ilk gelen yemek pilavdır. Fakat pilavı sade yapmak yerine garnitürlü olarak yaparsanız daha farklı lezzetler ortaya çıkarmış olursunuz.

MISIR ÇORBASI

Patatesli köfte yemeği bir ana yemek olduğundan dolayı yanına başlangıç olarak sıcacık bir çorba yapılması gerekiyor. Çorba olarak ise mısır çorbası bu yemeğinizin yanına çok iyi gidecektir. Hem içinizi ısıtacak hem de hazmınızı kolaylaştıracağından bence tercih edilebilir.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir