Tavuklu Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tavuklu Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider

0

Günümüzde en sık tüketilen ve ana yemeklerin yanına sürekli olarak yapılan bulgur pilavını bir de tavukla süsleyince ortaya harika bir lezzet çıkıyor. Tavuklu bulgur pilavı her ne olursa olsun her yemeğin yanına gider ve özellikle kebabın yanına çok yakışır. Lokantalarda bile her et yemeğinin yanına genelde bulgur pilavı tercih edilir. Sizler de bulgur pilavını farklı olması açısından tavuklu olarak tercih edebilirsiniz. O zaman bu güzel yemeğin yanına neler gidebilir bir de onlara bakalım.

Zeytinyağlı Taze Fasulye 

Tavuklu bulgur pilavının yanına gidecek kış yemeklerinden birisi olan taze fasulye yemeğini seçebilirsiniz. Tabi taze fasulyeyi sade yapmak yerine zeytinyağlı yaparsanız harika lezzet katmış olursunuz.

Nohut Ya Da Kuru Fasulye

Taze fasulye yapmak istemeyen bayanlarımız varsa o zaman alternatif olarak kuru fasulye veya nohut yemeğini tercih edebilirsiniz. Emin olun tavuklu bulgur pilavına bu iki yemekte baya uyum sağlayacaktır.

Patlıcan Musakka

Böyle domatesli , bol kıymalı ve aynı zaman da soğanlı harika bir patlıcan musakkası yapmaya ne dersiniz ? Bence tavuklu pilavın yanına gidecek güzel yemeklerden birisidir.

Cacık

Yaz ayında en çok tercih edilen ve salatalardan bile sevilen yiyeceği cacığı tercih edebilirsiniz. Buz gibi bir naneli , dere otlu bir sarımsaklı cacık yaparak menünüzü daha renkli yapabilirsiniz.

Ciğer Kavurma

Daha farklı yemek arayan hanımlarımız varsa o zaman tavuklu bulgur pilavının yanına ciğer kavurmayı yapabilirsiniz. Bu ciğer kavurmayı dilerseniz bulgur pilavınızın üzerine koyarak servis edebilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir