Mantarlı Pilavın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mantarlı Pilavın Yanına Ne Gider

0

Mantarlı Pilavın Yanına Ne Gider ?

Mantar ile ilgili günümüzde birden fazla yemekler yapılmaktadır ve bunların başında ise pilav gelmektedir. Aslında bakarsanız diğer makalemizde Mantarlı makarnanın yanında ne gider ? ona bakmıştık. Bu yazımızda ise makarna yerine mantarlı olarak yapılan pilava göz atacağız. Günümüzde mantarı sevende var sevmeyen de fakat sağlık açısından çok yararlı olduğundan bence herkes tarafından tercih edilmesi gereken besinlerden birisidir. Mantarlı pilav yapacağınız zaman ise kesinlikle pirinçlerini bir gün öncesinden suda bekletmeniz gerekiyor. Mantarlarınızı dilim dilim doğrayıp hazırda bekletin. Peki , mantarlı pilavın yanına ne gider ?

Mantarlı Pilavın Yanına Ne yapsam

PİRZOLA

Akşam yemeği için mantarlı pilav tercih edecekseniz o zaman yanına da ziyafet çekmek istiyorsanız pirzolayı denemeye ne dersiniz ? Pirzolaları eğer iyi bir şekilde pişirirseniz o zaman emin olan ortaya harika lezzetler çıkaracaksınızdır.

HİNDİ KAPAMA

Ziyafet dediğimiz zaman genel olarak aklımıza gelen ilk yemek hindi kapama oluyor. Hindi etini fakat herkes sevmez. Çünkü eti de sert olduğundan dolayı tercih edilmiyor pek fazla. Ama sizler seviyorsanız o zaman mantarlı pilav ile hindi kapama harika seçenek olacaktır.

Mantarlı Pilavın Yanına Ne Gider

TAVUK DOLMASI

Her sofrada özellikle akşam yemeklerinde beyaz et olması gerekiyor. Çocuklarınız da tavuk yemeyi seviyor mu o zaman mantarlı pilavın yanına tavuk dolmasını seçerek farklı bir menü ortaya koyabilirsiniz.

YEŞİL SALATA

Akşam yemeği yapıldığı zaman ana yemekleri süsleyen lezzetlerden birisi de salatalar oluyor. Yapmış olduğunuz mantarlı pilavın yanına ise yeşil salata yaparak hem sağlıklı bir öğün yapın hem de sofranızı renklendirin.

UN HELVASI

Her ana yemekten sonra mutlaka tatlı yenmesi gerekiyor. Tatlı olarak ise hem yapımı basit hem de lezzetli olan un helvasını tercih edebilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir