Köftenin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Köftenin Yanında Ne Gider

0

Köftenin Yanında Ne Gider ?

Mutfakların vazgeçilmezi olan büyük küçük demeden herkes tarafından sevilen et yemeklerinden birisi de köfte olmaktadır. Evde köfte yapacağınız zaman yanına da mutlaka uyumlu bir yemek yapmamız gerekiyor. Birçok çocuk mesela et yemeği çok sevmez fakat köfte olunca hemen yerler. Köftenin de yapımı çok basit olduğundan dolayı isteyenler kızartmasını isteyenler de yemeğini yapabilir. Peki en çok merak edilen soru köftenin yanına ne yapsam ? sorusu oluyor. Bizler bu konu hakkında kısa araştırmalar yaptık ve bulduğumuz en uyumlu yemekleri sizlerle paylaştık.

Köftenin Yanında Ne Gider

KREMALI MANTAR ÇORBASI

Yapmış olduğunuz köftenin yanına başlangıç olarak çorba yapmanız bence çok iyi seçim olacaktır. Çorba olarak ise köftenin yanına kremalı mantar çorbası çok iyi gider.

MEVSİM SALATASI

Köfte kızartması yaptıysanız eğer o zaman bu yemeği kuru kuru yemek yerine yanına bol yeşillikli mevsim salatası yapabilirsiniz. Özellikle mevsim salatası yapacağınız zaman kıvırcık marulları kullanırsanız salatanız daha lezzetli olacağından emin olabilirsiniz.

Köftenin Yanında Ne yapsam

DOMATES SOSLU MAKARNA

Izgara da veya tencere de yapmış olduğunuz köftenin yanına istediğiniz makarnalardan birisini seçip ve onu da domatesli soslu yaparak akşam ki menünüzü daha lezzetli hale getirebilirsiniz. Hatta isteyenler köftenin yanına fırında makarna da yapabilir.

FIRINDA MANTAR

Köfteler ile uyumlu diğer yemeklerden birisi de fırında yapabileceğiniz mantardır. Hem kaşar peyniri hem de tereyağı ile fırında mantar yaparak köftenizin yanına harika servis yapabilirsiniz.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir