Mantarlı Makarna Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mantarlı Makarna Yanına Ne Yapılır

0

Mantarlı Makarna Yanına Ne Yapılır ?

Günümüzde pek çok insan tarafından tercih edilmeyen mantar aslında bakarsanız çok yararlı besinlerden birisidir ve özellikle mantarlı ilgili çok güzel yemekler de yapılmaktadır. Mesela mantarı aşırı derece de çok sevenler genel olarak ilk tercih ettikleri yemeklerin başında mantarlı makarna yer alıyor. Kremalı olarak mantarlı makarna yaparak ortaya gerçekten de harika lezzet çıkarmanız da mümkündür. Yapmış olduğunuz mantarlı makarnayı eğer ana yemek yapacaksanız o zaman yanına da alternatif olarak yemek yapmanız daha doğru seçim olacaktır. Bizde bu yüzden araştırma yaptık ve bulduğumuz yemekleri salataları sizlerle paylaştık.

Mantarlı Makarna Yanına Ne Yapılır

SALATA

Mantarlı olarak yapmış olduğunuz makarnanın yanına mevsim salatası veya çoban salatasını yaparak sofranızı daha renkli hale getirebilirsiniz.

DOMATES ÇORBASI

Mantarlı makarna bir ana yemek olduğundan dolayı yanına mutlaka başlangıç olarak çorba yapılması gerekiyor. Bu yüzden çorba olarak tercihiniz domates çorbası olursa daha iyi olur. Çünkü domates çorbasına bir de kaşar rendelemesi yaparsanız o zaman harika lezzet ortaya çıkar.

Mantarlı Makarna Yanına Ne gider

PARÇA DANA ETİ

Dana etini günümüzde sevmeyen yoktur ve protein bakımından da çok zengin bir besin olduğundan dolayı sporcular tarafından sıkça tercih edilir. Sizler de yapmış olduğunuz mantarlı makarnanın yanına parça dana etini yapabilirsiniz.

KIYMALI YUMURTASIZ MENEMEN

Kıymalı fakat yumurtasız olarak yapabileceğiniz menemen mantarlı makarnanın yanına çok iyi gider. Hatta bu yapacağınız tarifi makarnanızın yanına bir meze olarak da tercih edebilirsiniz.

ETLİ BEYAZ FASULYE

Et ile makarna en iyi ikililerden birisidir. Bu yüzden etli olarak yapabileceğiniz beyaz fasulye yemeği mantarlı makarnanın yanına çok yakışacaktır.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir