Mantarlı Tavuk Sote Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mantarlı Tavuk Sote Yanına Ne Gider

0

Mantarlı Tavuk Sote Yanına Ne Gider ?

Hem büyükler hem de küçükler için mantar çok yararlı besinlerden birisidir. Özellikle günümüzde en çok yapılan mantar yemekleri arasında sote yer alıyor. Hem mantar hem de tavuk bir araya geldiği zaman gerçekten ortaya da harika lezzet çıkmış oluyor. Akşam yemeği için mantarlı olarak tavuk sote yapacaksanız yanına da mutlaka güzel yemeklerden birisini seçmeniz gerekiyor. Bir de akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa o zaman seçeceğiniz yemek daha büyük önem taşıyor bu durumda. Bizde bu konu hakkında araştırma yaptık ve mantarlı tavuk sote yanına ne gider ? bunları bulup sayfamıza ekledik.

Mantarlı Tavuk Sote Yanına Ne yapsam

PATATES PÜRESİ

Mantar yemeği yapıldığı zaman en çok yapılanlar arasında patates püresi yer alıyor. Özellikle patates püresi yapılacağı zaman süt ile istemiş olduğunuz kıvama uygun şekilde yapabilirsiniz.

PİRİNÇ PİLAVI

Mantarlı tavuk sote yapacağınız zaman yanına bir de pirinç pilavı yaparak ortaya harika lezzet çıkarmış olursunuz. Mantarlı sotenizi bol domatesli ve hafif sulu yaparsanız daha iyi olur.

Mantarlı Tavuk Sote Yanına Ne Gider

KAŞAR PEYNİRLİ MAKARNA

Sote yemeği yapıldığı zaman yanına genel olarak en çok tercih edilenlerden birisi de makarna oluyor. Fakat makarnayı yapacağınız zaman kaşarlı peynirli olarak yaparsanız daha lezzetli tat ortaya çıkartabilirsiniz. Makarna çeşidi olarak da spagettiyi seçebilirsiniz.

FIRINDA PATATES

Yapmış olduğunuz mantarlı tavuk sotenin yanına fırında yapabileceğiniz patates yemeğini yapıp servis edebilirsiniz. Özellikle akşama evinize gelecek misafirler varsa bu yemekleri yaparak güzel bir ikram da bulunabilirsiniz.

MAKARNA SALATASI

Hem meze hem de salata olarak mantarlı tavuk sotenin yanına tüketebileceğiniz makarna salatası sofranızı adeta renklendirecektir. Daha önce denemeyen hanımlar varsa bence denesinler.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir