Mercimek Köftenin Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mercimek Köftenin Yanına Ne Gider

0

Mercimek Köftenin Yanına Ne Gider ?

Mercimek köftesinin yanına yapabileceğiniz en güzel yemekleri sizler için derleyip toplayıp sayfamıza yer verdik. Biliyorsunuz ki mercimek köftesi protein bakımından da çok zengin bir yiyecektir ve günümüzde ise çok fazla tercih ediliyor. Hem akşam yemeklerinde hem de öğle çay aralarında tercih edilen mercimek köftesinin yanına birbirinden güzel hamur işinden yapılan börekler , kurabiyeler , salatalar ve kek çeşitleri yapılmaktadır. Şimdi aşağıda bulmuş olduğunuz yiyeceklerden birini seçerek ortaya harika lezzetler çıkartabilirsiniz.

Mercimek Köftenin Yanına Ne yapsam

TURŞU VE MARUL

Mercimek köftesi yaptığınız zaman yanına yapabileceğiniz lezzetlerden birisi de turşu ve maruldur. Marul tercih edeceğiniz zaman kıvırcık olması daha iyi olur. Çünkü mercimek köftesini kıvırcık marul daha iyi sarmaktadır. Yanına da ekstra olarak karışık turşuyu seçebilirsiniz.

PATATESLİ BÖREK

Mercimek köftesinin yanına hamur işlerinden birisini yapacaksanız o zaman yufka böreğinden yapılan patatesli böreği tercih edebilirsiniz. Tabi isteğe bağlı olarak patatesli yerine ıspanaklı veya kıymalı da yapabilirsiniz.

Mercimek Köftenin Yanına Ne Gider

KIYMALI BÖREK

Günümüzde hamur işinde sık sık yapılanlar arasında kıymalı börek yer almaktadır. Beş çayınız varsa ve mercimek köftesi yapıp yanına ne yapsam diyorsanız bence kıymalı börek çok yakışacaktır.

KURABİYE ÇEŞİTLERİ

Gündüz evinize misafir gelecekse ve mercimek köftesi yaptıysanız o zaman bunları tamamlamak için de kurabiye çeşitlerinden birisini seçebilirsiniz. İster çikolatalı , ister fındıklı isterseniz de incirli kurabiye yapıp servis edebilirsiniz.

KAKAOLU KEK

Mercimek köftesinin yanına gidebilecek en lezzetli ve yapımı da çok kolay olan yiyeceklerden birisi de kakaolu olarak yapabileceğiniz kektir.

Diğer Yemek Tariflerim ; Patates Salatasının Yanına Ne Gider ?

ETİMEK TATLISI

Etimek tatlısı hem sütlü hem de şerbetli olarak yapılan tatlı kategorisine girmektedir. Mercimek köftesinin yanına da çok yakışmaktadır.

TAVUK ÇORBASI

Akşam yemeği için mercimek köftesi yapanlar varsa o zaman sulu yemek için alternatif yemek olarak tavuk çorbasını seçebilirsiniz. Çünkü tavuk çorbasının yapımı da kolay olduğundan bence mercimek köftesinin yanına güzel gider.

AYRAN VE CACIK

Mercimek köftesi tek başına tüketilebilen lezzetlerden birisidir. Fakat içecek olarak Ayran veya Cacığı tercih ederseniz ortaya daha güzel lezzetler çıkarmış da olursunuz.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir