Salatanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Salatanın Yanında Ne Gider

0

Her yemeğin yanına kesinlikle tercih edilen ve sebzelerin karışımı ile ortaya çıkan ve hafif olduğundan dolayı diyet içinde kullanılan yiyeceklerin başında salata geliyor. Fakat bu yazımızda bizler salatanın yanında ne gider onu inceleyeceğiz. Aslında bakarsanız salatanın yanına her çeşit yemek gitmektedir. Fakat öyle yemekler var ki o yemekler yapıldığı zaman yanına mutlaka salata olması şart . O zaman bakalım salatanın yanına neler gidiyor.

Çorba

Her yemeğin başlangıç yemeği vardır ve bu yüzden çorba ile başlamamız gerekiyor. Sizler domates çorbasını yapmış olduğunuz salatanızın yanına tercih edebilirsiniz. Çünkü salata genel olarak en iyi domates çorbası ile beraber gidiyor.

Balık

Hangi çeşitte balık tercih ederseniz edin hiç fark etmez. Çünkü her balığın yanına kesinlikle güzel bir salata yapılması gerekiyor. Bu yüzden salatanın yanına gidebilecek en etkili yemek balık çeşitleri oluyor.

Makarna

Salata içerik bakımından zengin olduğundan dolayı yapmış olduğunuz makarnanın yanına çok iyi yakışacaktır. Haşlamış olduğunuz makarnaya bir de güzel soslar ile süslerseniz o zaman menünüz daha güçlü olur.

Pilav

Pirinç pilavı yaptınız ve yanına da ana yemek olarak sulu yemeklerden birini seçtiyseniz o zaman yanına marul bakımından zengin olan salata yaparak bu menüyü daha lezzetli hale getirmiş olursunuz.

Köfte- Patates

Hem patates hem de köfte ayrılmaz ikili olduğundan dolayı akşam yemeği için bunları tercih edecekseniz o zaman güzel çoban salatası bu yapmış olduğunuz yemeğin yanına çok yakışacaktır.

Izgara Tavuk

En son olarak ise akşam yemeği için ızgara tavuk tercih edecekseniz o zaman mevsim salatası yaparak menünüzü daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir