Sebzeli Pilavın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Sebzeli Pilavın Yanına Ne Gider

0

Pilav çeşitlerinde günümüzde en çok yenen ve özellikle Türk Mutfaklarında sık sık yapılan pirinç pilavına bugün sebzeli olarak yapılan pilavın yanına ne gider ? makalesine göz atacağız. Biliyorsunuz ki pilav sebze ile buluştuğu zaman ortaya gerçekten harika lezzetler çıkıyor. İşte bu yüzden bir de yanına güzel yemek yapılırsa o zaman menünüz daha zengin hale gelmiş oluyor. O zaman isterseniz sebzeli pilavın yanına neler yapabiliriz ona bakalım.

Kuru Fasulye    

Türk Mutfağında pilav nasıl çok seviliyor ve sık sık yapılıyorsa aynı şekilde kuru fasulye yemeği de çok sevilerek yapılan ana yemeklerden birisidir. Hatta kuru fasulyenin yanına giden en etkili ve en lezzetli yemek pirinç pilavı oluyor. Sizler de yapmış olduğunuz sebzeli pilavınızın yanına etli veya sade olarak kuru fasulye yemeğini tercih edebilirsiniz.

Tavuk Yemekleri

Tavuk yemeği biliyorsunuz ki her yemeğin yanına yakışan harika lezzetlerden birisi oluyor. İşte bu yüzden sebzeli pilavınızın yanına tavuk yemeklerinden birisini seçip pilavla beraber servis edebilirsiniz.

İmam Bayıldı

Patlıcan yemekleri arasında günümüzde en sık yapılan ve sevilen imam bayıldı yemeği de pilavın yanına bence çok yakışacaktır. Özellikle akşam yemeğine misafirleriniz varsa bu iki yemek sofranızı daha lezzetli hale getirecektir.

Mercimek Çorbası

Her yemekten önce biliyorsunuz ki başlangıç olarak çorba içilmektedir. Bu yüzden ana yemeklere geçmeden önce güzel ve kıvamı düzgün mercimek çorbasını yapabilirsiniz. Başlangıç yemeği olarak mercimek çorbası ana yemekler olarak sebzeli pilav ve imam bayıldı ya da kuru fasulye yemeğini tercih edebilirsiniz.

Patates Yemekleri

En son olarak sebzeli pilavın yanına gidecek yemekler arasında patates yemekleri de yer almaktadır. Pilav katı yemek olduğundan dolayı yanına sulu yemek olarak patates yemeğini yaparsanız menünüzü daha güzel hale getirmiş olursunuz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir