Yayla Çorbasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Yayla Çorbasının Yanına Ne Gider

0

Türk mutfağında en çok yapılan ve bir diğer adı yoğurt çorbası olan yayla çorbasının yanına ne gider sorusu günümüzde en sık arattırılan sorulardan birisi oluyor. Yayla çorbasını her mevsim gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Yayla çorbası bir başlangıç yemeği olduğundan dolayı mercimekten sonra en çok yapılan çorbalardan birisi oluyor. Peki yayla çorbasının yanına ne gibi yemekleri yapabiliriz ?

Yaprak Sarması

Ben biraz uğraşmak istiyorum ve kültürümüzün de en iyi yemeği olan yaprak sarmasını tercih edebilirsiniz hanımlar. Yaprak sarması hem de zeytinyağlı bir şekilde hazırlanırsa o zaman çorbanın yanına enfes bir lezzet çıkmış olur.

Yaprak sarmasını yayla çorbasından sonra servis edebilirsiniz.

Tavuk Sote

Yoğurt çorbasının yanına yapılabilecek en pratik ve en lezzetli yemeklerden birisi de tavuk sote’dir. Ara soğuk yemek olan yayla çorbasının yanına sulu tavuk soteyi seçebilirsiniz. Hem tavuk soteyi yaparken baharat çeşitlerinden eklerseniz ortaya daha lezzetli bir tat çıkacaktır.

Bulgur Pilavı

Yayla çorbasının içerisin de pirinç olduğundan dolayı pilav yerine bulgur pilavını yapabilirsiniz. Hem şöyle bir menü seçebilirsiniz. Yayla çorbası , tavuk sote ve bulgur pilavını seçerek harika menü hazırlamış olursunuz.

Çoban Salata

Evet hanımlar sofralarımızın özellikle orta kısmın gözdesi olan salata her yemekte olmazsa olmazıdır. Damak tadınıza önem veriyorsanız ve yeşillikleri çok seviyorsanız o zaman harika çoban salatası yapabilirsiniz. Eğer sevmiyorsanız çoban salatasının yerine normal domates ve salatalık şeklinde kolay ve pratik salata hazırlayabilirsiniz. Hepinize afiyet olsun…

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir