Hasanpaşa Köftesi Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Hasanpaşa Köftesi Yanına Ne Gider

0

Hasanpaşa Köftesi Yanına Ne Gider ?

Son zamanlar da en çok tercih edilen yemek çeşitlerinden birisi de hasanpaşa köftesi oldu. Hasanpaşa köftesi patates püresi ile köftenin birleşmesi sonucunda ortaya çıkan harika lezzetlerden birisidir. Sizler de biliyorsunuz ki köfte ile patates püresi birbirlerine çok yakışır ve özellikle kaşar peyniri de olunca o zaman ortaya harika lezzet çıkar. Evinize akşam misafirleriniz gelecekse o zaman yemek olarak hasanpaşa köftesi çok iyi seçim olacaktır. Ama tabi yanına ek olarak yemek yapmamız da gerekiyor. Bizde sizler için araştırma yaptık ve işte bulduğumuz yemekler.

Hasanpaşa Köftesi Yanına Ne yapsam

PİLAV

Pilav genel olarak her yemeğin yanına çok yakışmaktadır ve özellikle hasanpaşa köftesinin yanına çok iyi gidecektir bundan emin olabilirsiniz. Yapacağınız pilava ek olarak mısır taneleri de eklerseniz daha iyi lezzet ortaya koymuş olursunuz.

CACIK

Hem yoğurt hem de salatanın buluşması sonucunda ortaya çıkan cacık da hasanpaşa köftesinin yanına çok iyi seçim olacaktır.

HAVUÇ KIZARTMASI

Hasanpaşa köftesinin yanına farklı tat arıyorsanız o zaman havuç kızartmasını tercih edebilirsiniz. Havuçlarınızı rendeleyin ve daha sonra hafiften kızartıp daha sonra yapmış olduğunuz sarımsaklı yoğurdu ilave ederek harika lezzet ortaya çıkartın.

Hasanpaşa Köftesi Yanına Ne Gider

MERCİMEK ÇORBASI

Başlangıç olarak çorba yapacaksanız o zaman seçiminiz köftenizin yanına mercimek çorbasını yapabilirsiniz. Çünkü Türk mutfağında da yeri çok farklı olduğundan dolayı mercimek çorbası iyi seçim olacaktır.

SALATA

Hasanpaşa köftesinin yanına güzel bir salata yapacaksanız o zaman domates salatasını ya da marul salatasını tercih edebilirsiniz. Emin olun köfteyle beraber bunlar çok iyi gidecektir.

TAZE BÖRÜLCE SALATASI

Hasanpaşa köftesi bir ağır bir yemektir ve bu yüzden ağırlığını almak için de taze börülce salatasını tercih etmeniz sizin için daha iyi seçim olacaktır bence.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir