Semizotu Salatasının Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Semizotu Salatasının Yanında Ne Gider

0

Özellikle semizotu salatası kış aylarında daha sık yapılmaktadır ve içerisinde yüksek miktarda vitamin olduğundan dolayı süzme yoğurt ile yapıldığı zaman tadı daha güzel oluyor. Peki semizotu salatasının yanına ne gider ? Aslında bu sorunun cevabını birçok kişi merak ediyor. Çünkü semizotu salatasının yanına o kadar güzel şeyler yapılıyor ki hepsi de birbirinden lezzetli oluyor. Fakat şunu unutmadan söyleyelim semizotu salatasını yaptıktan sonra üzerini ceviz ile süsleyebilirsiniz.

İzmir Köfte

Akşam yemeği olarak salata konusunda semizotu yapacaksanız ve bunun yanına da ana yemek arıyorsanız o zaman hanımlar izmir köfte’yi tercih edebilirsiniz. Hem patatesli hem de köfteli olarak yapılan izmir köfte ile semizotu salatası sofralarınızı resmen şenlendirecek.

Kuru fasulye

Türk mutfağının vazgeçilmez yemekleri arasında yer alan ve özellikle her mevsim yenen yemeklerden birisi de kuru fasulye’dir. Sizler eğer misafir ağırlayacaksanız o zaman güzel bir etli kuru fasulye yaparak ve yanına da semizotu salatasını ilave ederek kusursuz bir akşam yemeği menüsü oluşturmuş olursunuz.

Kıymalı Makarna

Günümüzde evlerde en çok yapılan yemekler arasında makarna olmaktadır. Makarnanın o kadar çok çeşidi var sebzeli olsun , salçalı olsun veya kıymalı olsun her şekilde tercih ediliyor. Sizler de yapmış olduğunuz semizotu salatasının yanına kıymalı makarnayı tercih edebilirsiniz.

Kızarmış Tavuk

Semizotu salatasının yanına yapabileceğiniz en efsane yemekler arasında kızarmış tavuk gelmektedir. Ana yemek olarak kızarmış tavuk ve salata olarak da semizotunu tercih ederek harika menü oluşturabilirsiniz.

Kısır

En son olarak hanımlar semizotu salatanızın yanına bir de aperatif atıştırmalardan biri olan kısırı yapabilirsiniz. Hem bulgur hem de istediğiniz yeşillikleri koyarak harika kısır yapabilirsiniz ve bu kısırı da salatanız ile beraber tüketebilirsiniz.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir