Kereviz Salatasının Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kereviz Salatasının Yanında Ne Gider

0

Kereviz Salatasının Yanında Ne Gider ?

Kereviz kış mevsiminde en çok tüketilen ve sevilen sebzeler arasında yer alır. Özellikle kerevizin hem yemeği hem çorbası hem de salatası yapılmaktadır. Yani bu kadar faydalı olan sebzeyi her türlü alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yapmış olduğunuz kereviz salatasının içerisine bir de ceviz eklerseniz hem salatanızı süslemiş olursunuz hem de salatanızı daha leziz hale getirirsiniz. En çok merak edilen sorulardan birisi de kereviz salatasının yanına ne yapsam ? sorusu oluyor. Bizde bu konu hakkında araştırmalar yaptık ve bulduğumuz ana yemekleri sizlerle paylaştık.

Kereviz Salatasının Yanında Ne Gider

KISIR

Ev hanımları özellikle beş çayında en çok yaptıkları atıştırmalık yiyeceklerden birisi de kısır oluyor. Sizler de yapmış odluğunuz kereviz salatasının yanına atıştırmalık olarak kısır yapabilirsiniz. Yani kısırın yanına yapılan yoğurtlu bir meze bence çok şık durur.

DOLMA

Kereviz salatası biliyorsunuz ki salata türüdür ve bu yüzden yanına ana yemek yapmamız daha doğru seçim olacaktır. Bu yüzden ana yemek olarak ister yaprak sarması ister lahana sarması isterseniz de dolma yapabilirsiniz.

Kereviz Salatasının Yanında Ne yapsam

ET SOTE

Ana yemek olarak vaktiniz varsa ve akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa o zaman ister tavuk isterseniz de etten sote yapabilirsiniz. Çünkü et yemeklerinin yanına yoğurt ve kereviz salatası çok yakışmaktadır.

PİLAV

En son olarak ana yemek olarak pilav günümüzde en çok tercih edilen yemekler arasında yer alır. Bu yüzden pilav ve kereviz salatası da çok iyi seçim olur. Bu menünün kuru kalmasını istemiyorsanız sulu yemekte tercih edebilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir