Simit’in Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Simit’in Yanında Ne Gider

0

Günümüzde her sabah işe giderken en çok tercih edilen ve özellikle sabah kahvaltılarında çıtır çıtır yenen yiyeceklerin başında simit gelmektedir. Peki güzel bir sabah kahvaltısı edeceğiz ve simit aldık diyelim. O zaman simit’in yanına ne gider ? bizler bu konuda hakkın da araştırmalar yaptık ve bulduğumuz en güzel yiyecekleri ve içecekleri sizlerle paylaştık.

Çay

Çıtır çıtır olan simit’in yanına gidebilecek en ideal içeceklerden birisi de çay’dır. Taptaze demlenmiş olan sıcacık çayınızın yanına almış olduğunuz kıtır simit’i afiyetle yiyebilirsiniz.

Ayran

Öğle yemeği olarak atıştırmak için simit aldıysanız o zaman arkadaşlar içecek olan simitle en uyumlu olan ayranı tercih edebilirsiniz. Simit ile ayran muhteşem ikilidir ve özellikle okula giden öğrencilerin çoğu tenefüslerde hep bunları alırlar.

Karper Peynir

Hem sade çıtır hem de lezzetli mi lezzetli olan simitin yanına tercih edebileceğiniz peynirlerden birisi de karper peynirlerdir. Karper yani üçgen peynir ile simit çok iyi gidecektir.

Domates, Salatalık

Kahvaltılarda biliyorsunuz ki salatalık ile domates olmazsa olmazıdır. Eğer sizler de simit alırsanız bu yiyecekler ile beraber tüketebilirsiniz.

Salam

Simitinizi kahvaltı olarak tercih edecekseniz o zaman kahvaltı listenize kesinlikle salamı da eklemeniz gerekiyor. Çünkü taze olan simit ile dilim olan salam kahvaltıda çok iyi gider.

Zeytin

Kahvaltılarda en çok tercih edilen ve baş tacı olan zeytini de simitin yanına tercih edebilirsiniz. İster siyah isterseniz de yeşil zeytin tercih edin burada karar tamamen sizin zevkinize kalmış. Ama simit ile zeytin çok iyi gider.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir