Mercimek Çorbasının Yanında Ne Yenir
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mercimek Çorbasının Yanında Ne Yenir

0

Mercimek Çorbasının Yanında Ne Yenir ?

Hem yaz hem de kış mevsimlerinde sıkça tercih edilen çorba çeşitleri arasında mercimek çorbası yer almaktadır. Özellikle kış sofraların olmazsa olmazıdır. Ana yemek yemeden önce için mercimek çorbası hem mideyi yumuşatıyor hem de sonrasında yemiş olduğunuz yemeğin daha kolay hazmedilmesini sağlıyor. Bu yüzden çorba tercihi yapacağınız zaman ilk tercihiniz mercimek çorbası olsun. Fakat mercimek çorbası yapan kadınlarımızın çoğu yanına ne yapsam diye merak eder. Bizde bu konu hakkında araştırma yaptık ve mercimek çorbasının yanına gidebilecek en güzel yemekleri aşağıya yazdık.

Mercimek Çorbasının Yanında Ne Yenir

ET SOTE

Mercimek çorbasının yanına yapabileceğiniz ana yemeklerden birisi de et sotedir. Domates ve aynı zaman da soğanla yapılan et sote mercimek çorbası ile mükemmel olacaktır.

KÖFTE

Mercimek çorbasının yanına genel olarak aperatif olmasından dolayı köfte ve patates kızartması tercih edilir. Sizler köfteyi ister kızartarak isterseniz de fırında izmir köfte olarak yapın. Ama emin olun mercimek çorbasının yanına köfte çok yakışacaktır.

Mercimek Çorbasının Yanında Ne yapsam

PATLICAN MUSAKKA YA DA KARNIYARIK

Patlıcan ile hazırlanan yemeklerin hepsi yapmış olduğunuz mercimek çorbasının yanına çok iyi gider. Özellikle sizler fırında yapmış olduğunuz karnıyarık yemeği ile mercimek çorbasını tercih ederek akşama gelecek misafirleriniz varsa onları en iyi şekilde ağırlamış olursunuz.

KARIŞIK SALATA

Kış mevsiminde mercimek çorbası yapıldığı zaman yanına da mutlaka kış sebzeleri olan marul , maydanoz , havuç ve kırmızılahana ile hazırlanan karışık salatalar yapılır. Bu yüzden kışın tüketecekseniz bu çorbayı o zaman yanına mutlaka karışık salata tercih edin.

PATLICANLI BULGUR PİLAVI

Mercimek çorbasının yanına bulgur pilavı yapacaksanız eğer o zaman sade yapmak yerine patlıcanlı olarak yaparsanız daha lezzetli bulgur pilavı ortaya koymuş olursunuz.

YUMURTALI PATATES SALATASI

Hem patatesleri hem de yumurtayı haşlayarak ve içerisine de yeşillik , marul ve maydanoz ekleyip daha sonra da limon , yağ ve baharatları ekleyerek mercimek çorbasının yanına harika yumurtalı patates salatasını yapabilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir