Makarnanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Makarnanın Yanında Ne Gider

0

Makarnanın Yanında Ne Gider ?

Türk mutfağında biliyorsunuz ki en çok yapılan ve büyük küçük demeden herkes tarafından sevilen yemeği olan makarnanın yanında ne gider ? bugün hanımlar buna bakacağız. Makarna , genel olarak İtalyan mutfağına ait olan bir yemek çeşididir ve her türlü çeşitte kıymalı , sebzeli , soslu , peynirli , mantarlı ve havuçlu gibi çeşitlerde yapılabilir. Aynı zaman da her yemeğin yanına tercih edildiğinden dolayı özellikle yanına yapabileceğiniz en güzel yemekler patates kızartması , et yemekleri ve mantar oluyor. Peki , başka ne gibi yemekler yapabiliriz ?

Makarnanın Yanında Ne yapsam

ET YEMEKLERİ

Türk mutfağında en çok yapılan ve her yemeğin yanına da yakışan yemeklerinden birisi olan et yemeklerinden birisini yapmış olduğunuz makarnanın yanına tercih edebilirsiniz. Hem makarna hem de et yemeği çok iyi ikili olacaktır.

PATATES KIZARTMASI

Makarna yaptığınız zaman yanına yapabileceğiniz en lezzetli aperatif yemekler arasında patates kızartması yer alıyor. Eğer patates kızartmasını sevmiyorsanız o zaman farklı tarzlarda patates yemeğini tercih edebilirsiniz.

Makarnanın Yanında Ne Gider

MANTAR YEMEĞİ

Mantarı ister yemeğini isterseniz de makarnanın içerisine ekleyerek de tercih etmeniz mümkündür. Yani mantarı her iki şekilde de kullanabilirsiniz.

TAVUK YEMEKLERİ

Hem et hem de tavuk yemekleri yapmış olduğunuz makarnanın yanına çok yakışacaktır. Eğer makarnanın yanına et yemeği yapmayacaksanız o zaman tavuk yemeğini seçebilirsiniz.

MERCİMEK ÇORBASI

Başlangıç yemekleri arasında yer alan çorba çeşitlerinden birisi olan mercimek çorbasını makarnanın yanına tercih edebilirsiniz. Zaten makarnanın yanına da çorba çeşidi olarak en çok tercih edileni mercimek çorbası oluyor.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir