Patlıcan Oturtma Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patlıcan Oturtma Yanında Ne Gider

0

Patlıcan Oturtma Yanında Ne Gider ?

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan ve özellikle hem besin değeri yüksek hem de her yemeğin yanına yakışan patlıcan oturtma yanında ne gider ? bugün bunu inceleyeceğiz. Akşam yemeği için patlıcan oturtması yapacaksanız o zaman yanına da çok güzel yemekler yaparsanız ortaya harika lezzetler de çıkarmış olursunuz. Fakat patlıcan oturtması yapılacağı zaman akla gelen ilk yemek pirinç pilavı oluyor. Ama pirinç pilavını yapacağınız zaman sade yapmak yerine sebzeli yaparsanız çok güzel menü oluşturmuş olursunuz. O zaman patlıcan oturtmasının yanına alternatif olarak yanına ne gibi yemekler yapabiliriz.

Patlıcan Oturtma Yanında Ne Gider

PİLAV

Pirinç pilavı ile bulgur pilavı biliyorsunuz ki her yemeğin yanına yakışan lezzetlerden birisidir. Bu yüzden yapmış olduğunuz patlıcan oturtması yemeğinin yanına güzel bir pirinç pilavı veya bulgur pilavını yapabilirsiniz.

AYRAN

Patlıcan oturtması ve pirinç pilavı yaptıysanız bunları tamamlamak için içecek olan buz gibi Ayranı seçebilirsiniz. Ayran tercihi yapmak istemeyenler ise normal yoğurt da seçebilir.

CACIK

Patlıcan oturtasının yanına Ayran seçmeyecekler varsa o zaman buz gibi cacığa ne dersiniz ? Hem salatalıktan hem de yoğurttan oluşan cacık bence yemeğinizin yanına çok güzel gidecektir.

Patlıcan Oturtma Yanında Ne yapsam

YOĞURTLU HAVUÇ

İlk olarak havuçlarınızı güzelce haşlayın ve rendeleyin. Daha sonra bir kabın içerisine koyup sarımsaklı yoğurt ilave ederek çok güzel yoğurtlu havuç yaparak patlıcan oturtması yemeğinin yanına tercih edebilirsiniz.

FIRINDA MAKARNA

Günümüzde fırında makarna çok yapılan yemek çeşitlerinden birisidir ve bu yüzden akşama da evinize gelecek misafirleriniz varsa patlıcan oturtma yemeği yaptıysanız o zaman fırında makarnayı da yaparak çok güzel menü hazırlamış olursunuz.

FIRINDA KREMALI PATATES

Fırında makarna yapma yerine isteyenler fırında kremalı patates yaparak ortaya çok farklı tatlar çıkartabilirler. Klasik yemek dışında bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman fırında kremalı patates en iyi seçimdir.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir