Hamsinin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Hamsinin Yanında Ne Gider

0

Hamsinin Yanında Ne Gider ?

Karadeniz yöresine ait olan ve en çok tercih edilen yemek çeşitlerinden birisi de hamsidir. Hamsi özellikle pilav ile yendiği zaman çok daha güzel lezzetler ortaya çıkıyor. Hamsinin aynı zaman da buğulaması , çorbası ve diblesi gibi çeşitleri de vardır. Hatta hamsi balığı Türk mutfağında en çok tercih edilen yemeklerden birisidir. Sizler mesela akşam yemeği için hamsi yapacaksanız o zaman yanına bu aşağıda saymış olduğumuz yemeklerden birisini yaparak harika lezzetler ortaya çıkartabilirsiniz.

Hamsinin Yanında Ne Gider

SOĞAN PİYAZI

Hamsi balığının yanına gidebilecek en lezzetli salata türlerinden birisi de soğan piyazı olmasıdır. Soğan piyazının içerisine eklenen sumak ve gerekli baharatlar ile salata daha leziz hale geliyor. Bence soğan piyazı en iyi seçim olacaktır.

ÇORBA

Her katı yemeğin yanına mutlaka sulu olarak çorba yapılması gerekiyor ve çorbanın da bir sürü çeşidi bulunmaktadır. Sizler mesela hamsi balığınızın yanına mercimek çorbasını tercih edebilirsiniz. Hatta isteğe göre de farklı çorba çeşitlerinden birisini de yapabilirsiniz.

BULGUR PİLAVI

Hamsi balığı ile bulgur pilavı en iyi ikili menülerden birisidir. Türk mutfaklarında ise en çok tercih edilen bulgur pilavı hamsi balığının yanına çok yakışacağından emin olabilirsiniz.

Hamsinin Yanında Ne yapsam

PATATES SALATASI VEYA PATATES PÜRESİ

İster patates salatası isterseniz de patates püresini yapmış olduğunuz hamsi balığının yanına tercih edebilirsiniz. Burada karar tamamen sizlere kalmış fakat en iyi seçim patates salatası olmaktadır.

SALATA

Her balığın yanına mutlaka salata yapılması gerekiyor ve salatanın da birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Sizler isteğe göre çoban salatası veya mevsim salatasını tercih edebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir