Tepsi Kebabı Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tepsi Kebabı Yanına Ne Gider

0

Özel günler de hanımların en çok yaptığı güzel yemeklerden birisi olan tepsi kebabı yemeğinin yanına ne gider sorusu çok merak ediliyor. Tepsi kebabı kıyma ile yapılan enfes yemeklerden birisidir. Hem doyurucu hem de çok lezzetli bir yemeğin dışında patates veya patlıcan gibi sebzelerde konulunca ortaya harika lezzet çıkıyor. Sizler tepsi kebabına biraz daha lezzet katmak istiyorsanız o zaman tepsi kebabını yapacağınız zaman domatesli olarak yapabilirsiniz. Emin olun bu şekilde daha leziz olacaktır.

Domates Çorbası

Tepsi kebabı çok ağır bir yemek olduğundan başlangıç olarak yanına çorba tercih etmemiz daha doğru olacaktır. Bu yüzden kebabımızın yanına domates çorbasını tercih edebilirsiniz. Damağınızda güzel bir tat kalmasını istiyorsanız bu ikili menü harika olacaktır.

Pirinç Pilavı

Biliyorsunuz ki kıyma ile yapılan her şeyin yanına gidecek en güzel yemek pirinç pilavı oluyor. Sizler lezzetli bir menü arıyorsanız et suyunu tercih ederek harika pirinç pilavı yapıp güzel servisler yapabilirsiniz. İsteyenler pilavı yaparken nohut ekleyebilir bu şekilde farklı bir tat yapmış olursunuz.

Cacık

Tepsi kebabının yanına gidecek ve özellikle yaz ayında yapıyorsanız o zaman cacık çok iyi seçim olacaktır. Menü olarak tepsi kebabı , pirinç pilavı ve buz gibi cacık ile harika menü oluşturmuş olacaksınız.

Fırında Patates

Kıymanın yanına farklı tarif arayanlar varsa o zaman fırında patates yaparak güzel yemekler ortaya koyabilirsiniz. Patateslerinizi kendi isteğinize göre baharatlayıp harmanlayarak fırına atın ve pişince tepsi kebabı ile servis yapın.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir