Zeytinyağlı Pırasanın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Zeytinyağlı Pırasanın Yanına Ne Gider

0

Kış yemeklerinin olmazsa olmazı olan ve özellikle en çok tüketilen sebze yemeklerden birisi de pırasa yemeğidir. Tabi pırasa yemeği bir de zeytinyağlı yapılınca ortaya harika bir tat çıkıyor. Fakat kadınlar kış mevsiminde zeytinyağlı pırasa yemeğini yaptıkları zaman en çok merak ettikleri soru şu oluyor. Acaba yanına ne yemek yapsam ? Bizlerde kısa bir araştırma yaparak yanına yapılabilecek en ideal yemekleri sizlerle paylaştık.

Domates Çorbası

Pırasa yemeği ana yemek olduğundan başlangıç olarak yanına yapılabilecek en ideal yemek domates çorbası olabilir. Direk olarak pırasa yersek midemize dokunur ve bu yüzden midemizi önceden yumuşatmak için sıcak bir çorba bence en mantıklı seçim olur. Domates çorbasını pırasanın yanına yapın ve öncesinde için.

Pilav

Zeytinyağlı pırasanın yanına yapılabilecek bir diğer alternatif ise pilav’dır. İkisi birlikte yenebilir bence bu ikisi güzel seçim olur deneyebilirsiniz. Yalnız pilavınızın üzerine dilerseniz haşlanmış tavuk koyabilirsiniz. Bu şekil de menünüzü daha da zenginleştirmiş olursunuz.

Püreli Köfte

Ben şahsen kızlar zeytinyağlı pırasanın yanına püreli köfte yapardım. Çünkü ikisi farklı bir tat olduğundan hem püre hem de köfte daha lezzetli olacaktır. Köftenizi hanımlar ister tepsiye koyun isterseniz de üzerine püre yapıp koyun burada karar sizlerin tabi.

Marul Salatası

Evet sıra geldi yemeklerin vazgeçilmezi ve ortaların efendisi olan salatalar. Kış mevsiminde salatalar çok tüketiliyor ve içerisinde bol miktarda vitamin olduğundan çoğu evde her yemeğin ortasında mutlaka olur. Sizler de zeytinyağlı pırasanızın yanına harika marul salatasını deneyebilirsiniz. İçerisine rendelenmiş havuç , taze soğan , kırmızı lahana ve son olarak maydanoz ekleyerek salatanızı yapabilirsiniz.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir