Yoğurtlu Havuç Salatasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Yoğurtlu Havuç Salatasının Yanına Ne Gider

0

Akşam yemeklerinin , öğle arası ve beş çayı toplantıların da bayanlarımızın çoğunlukla yapmış olduğu yoğurtlu havuç salatasının yanına hangi yemek yapılır makalesine hep beraber göz atacağız.

Evet hanımlar bu salata günümüzde sık sık yapılmaktadır ve özellikle akşam yemeklerinin vazgeçilmezi oluyor. Yoğurtlu havuç salatasını yapacağınız zaman hanımlar ister rendeleyin isterseniz de havuçları ilk olarak tavaya atıp orada yumuşasın ve daha sonra tabağa alıp üzerine yoğurtlu karışımı yapın burada karar sizlerin.

Şimdi gelin bu güzel salatamızın yanına neler yapabiliriz onu inceleyelim.

Köfte            

Ben bu yoğurtlu havuç salatasının yanına böyle et türü bir şeyler yapmak istiyorum diyorsanız o zaman en iyi seçim köfte olacaktır. Yapacağınız bu köfte havuç salatanızın yanına çok yakışacaktır. İsteyenler köfte yerine et tarzı bir şeyler de yapabilir tabi.

Kızarmış Tavuk Baget

Biliyorsunuz ki yoğurtlu havuç salatamız bir ana yemek değil de ortaya konulan salata olduğundan yanına kızarmış tavuk baget çok güzel gidebilir. Hem sağlık açısından hem de doyum açısından bence tavuk baget iyi bir seçenek olabilir.

Patates Salatası

Eğer beş çayına gelecek arkadaşlarınız varsa o zaman yoğurt havuç salatasının yanına bir de patates salatası yapabilirsiniz. Fakat bunu sadece beş çayında tercih etseniz daha doğru seçim olur. Patatesleri güzelce haşlayıp daha sonra soğuk suyla soğutup güzelce soymaya başlayın. Bolca yeşillik ile doğranmış olan patatesleri bol limon ile yağ ekleyerek beş çayınızda servis yapabilirsiniz.

Makarna

Ben salata yaptım yanına da aperatif bir şey olsun diyorsanız makarna yapabilirsiniz. Burada seçim sizin her çeşit makarna yapabilirsiniz. Fakat salatamız yoğurtlu olduğundan makarnayı sade veya salçalı tercih edebilirsiniz.

Pirinç Pilavı

Yoğurtlu havuç salatasının yanına gidebilecek en lezzetli yemeklerden birisi de pirinç pilavıdır. Hem doyurucu hem de lezzetli yemek arıyorsanız pirinç pilavı iyi seçim olur.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir