Etli Kuru Fasulyenin Yanına Hangi Çorba Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Etli Kuru Fasulyenin Yanına Hangi Çorba Gider

0

Bakliyat konusunda en çok tercih edilen kuru fasulye bir etli yapılınca ortaya harika tat çıkıyor. Fakat sizler etli kuru fasulyenin yanına hangi çorba gider merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Kuru fasulye biliyorsunuz ki birçok lokantada ana besin olarak bilinir ve içerisinde bir de et girince değeri daha da çok artmış oluyor. Bakliyat grubunun en kaliteli besinleri arasında yer kalan etli kuru fasulyenin yanına hangi çorbalar gider isterseniz buna bakalım.

Etli Kuru Fasulyenin Yanına Hangi Çorba Gider

MERCİMEK ÇORBASI

Bir ana yemek yapıldığı zaman yanına mutlaka olarak başlangıç için çorba yapılması gerekiyor. Eğer sizler de ana yemeğiniz etli kuru fasulye ise o zaman çorba olarak da mercimek çorbasını tercih ederek harika menü oluşturmuş olursunuz. Son olarak çorbanızın üzerine sos için zeytinyağı dökerseniz çorbanız daha lezzetli olacaktır.

EZOGELİN ÇORBASI

Mercimek çorbasını tercih etmek istemeyen ev hanımları varsa o zaman farklı bir alternatif olarak ezogelin çorbasını yapabilirsiniz. Etli kuru fasulyenin yanına gidebilecek en güzel çorbalardan birisidir ezogelin çorbası.

YOĞURT ÇORBASI

Hem vücudumuz için çok yararlı hem de hafif olduğundan dolayı etli kuru fasulyenizin yanına yoğurt çorbasını tercih edebilirsiniz. Aynı zaman da yoğurt çorbası her yemeğe uyumludur ve hafif olduğundan dolayı da günümüzde çok tercih ediliyor.

PİLAV

Etli kuru fasulyenin yanına gidebilecek en güzel yemeklerden birisi de pirinç pilavı ya da bulgur pilavıdır. Yani sizler bu iki pilavdan birisini seçip ana yemeğinizin yanına servis edebilirsiniz.

TARHANA ÇORBASI

Tarhana çorbası biliyorsunuz ki en yararlı çorbalardan birisidir ve içerisinde nereden baksanız 10 çeşit madde vardır. İşte bu yüzden sulu yemeğin yanına çok yakışacaktır.

MANTAR ÇORBASI

En son olarak hanımlar kıymış olduğunuz mantarlardan çok güzel mantar çorbası yaparak etli kuru fasulyenin yanına tercih edebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir