Alinaziğin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Alinaziğin Yanında Ne Gider

0

Alinaziğin Yanında Ne Gider ?

Akşam evinize misafir geleceği zaman her kadın en güzel yemeği yapmak ister. Sizler de akşam yemeği için alinazik yapacaksanız ve yanına ne yapacağını bilmiyorsanız o zaman bu konuda sizlere yardımcı olalım. Birçok bayan alinaziğin yanında ne gider ? bunu çok merak ediyor. Aslında bakarsanız günümüzde Alinazik yemeği çok fazla tercih edilen yemek çeşitlerinden birisidir ve özellikle yanına hem pirinç pilavı hem de cacık yapıldığı zaman ortaya harika lezzetler çıkıyor diyebiliriz. Yani Alinaziğin yanına meze türleri veya salata türleri yaparak da menünüzü daha zengin hale getirebilirsiniz. İşte Alinaziğin yanına yapabileceğiniz enfes yemekler…

Alinaziğin Yanında Ne Gider

PİLAV

Alinaziğin yanına yapabileceğiniz yemekler arasında pilav yer almaktadır. Pilavı yapacağınız zaman ise sade yapmak yerine domatesli veya sebzeli olarak yaparsanız ortaya daha güzel lezzetler çıkartabilirsiniz.

SALATA

Alinazik yemeğinin yanına cacık yapmayacaksanız o zaman bunun yerine salata türlerinden birisini yapabilirsiniz. Yeşil salata zaten biliyorsunuz ki çok faydalıdır ve bu yüzden yemeklerinizin yanında ek olarak çok güzel durur.

PİYAZ

Piyaz günümüzde sık sık yapılan meze türlerinden birisidir ve sizler de yapmış olduğunuz Alinazik yemeğinin yanına güzel bir piyaz yaparak sofranızı renklendirebilirsiniz.

Alinaziğin Yanında Ne yapsam

MERCİMEK ÇORBASI

Türk mutfağında çorba olarak mercimek çorbası çok yapılmaktadır ve bu yüzden Alinazik yemeği de ana yemek olduğundan dolayı başlangıç çorbası olarak mercimek çorbasını tercih edebilirsiniz.

MANTAR SOTE

Daha farklı tarzlarda yemek yapmak istiyorsanız o zaman seçiminizi mantar soteden yana kullanabilirsiniz. Et yemeklerinin yanına ise mantar sote çok güzel gider.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir